Revoluce. Bezpečněji by se mohli už od začátku příštího roku cítit obyvatelé Kamenického Šenova a sousední Práchně. Radnice v Šenově začala uvažovat o zřízení městské policie, v ulicích města by ráda viděla tři strážníky i služebního psa. Potřebu městské policie vyvolal dlouhodobě vysoký počet případů drobné kriminality.

„Přeci jen působení státního policisty jednou za čtrnáct dní v našem městě je stále nedostačující, i když jsme za to rádi," řekl Deníku místostarosta Kamenického Šenova Zbyněk Jech.

„Neznamená to ovšem, že když se podaří zřídit městskou policii, nebude potřeba spolupráce se státní policií. V jakém rozsahu ale záleží na dalším jednání s jejím vedením." Horké téma zřízení městské policie vedení města otevřelo poprvé na minulém jednání zastupitelů v polovině března. Pro většinu nešlo o žádnou novinku, téma řešení bezpečnosti bylo totiž v době komunálních voleb součástí programu řady kandidátů.

„Zastupitelé se zajímali o pravomoci městské policie a samozřejmě finanční stránku vstupních a provozních nákladů," popsal šenovský místostarosta. Strážníci by měli najít zázemí přímo v budově městského úřadu, kde již probíhají úpravy tamních prostor. Kromě služebního psa by měla mít městská policie k dispozici také osobní automobil.

Zásadní rozhodnutí o tom, zda obyvatele Kamenického Šenova bude chránit městská policie, má padnout už na příštím veřejném zasedání zastupitelů.