Soudkyně Eva Drahotová poslala tehdy Mitysku za spáchání zvlášť závažného trestného činu těžkého ublížení na zdraví a pokusu o vraždu za mříže na osm let a dále mu nařídila ústavní protialkoholní léčení. Brutální útočník se ale se svým obhájcem odvolal a otřesný případ tak skončil u Vrchního soudu v Praze, který trest odnětí svobody ještě zpřísnil.

Vykopu ti dítě z břicha, řval na ženu

Ač v listopadu v soudní síni uvedl znalec, že Mityska závislý na alkoholu není, on sám ví, že s alkoholismem problémy má. Alkohol v něm probouzí agresivitu. Z tohoto důvodu si sám přál, aby mu bylo soudem nařízeno ústavní léčení.

Poprvé na svou o dva roky mladší přítelkyni zaútočil v listopadu roku 2012. Incident se odehrál v bytě na Sokolovském náměstí v Liberci. Žena mu tehdy vyčetla, že je opilý a že nedodržuje ambulantní protialkoholní léčbu. On se ale rozzuřil. Nejdříve ji vulgárně napadl a následně na ni zaútočil pěstmi. „Poté, co ji navíc osmkrát udeřil otevřenými dlaněmi do obličeje ji chytil a tahal za vlasy a následně ji položil na postel se slovy, že jí vykope dítě z břicha," popsala vloni incident soudkyně Drahotová.

Vyhrožoval, že ji zabije, byl opilý

Druhý útok následoval o několik dní později. Odehrál se ale v jiném bytě. A to v ulici 1. máje naproti sídlu liberecké městské policie. Tentokrát Mityska přitvrdil, rovnou vyhrožoval přítelkyni, že ji zabije. „Chytil ji rukama kolem krku, přitlačil ji na zeď a škrtil ji po dobu deseti vteřin," vylíčila soudkyně. Ze slovních výhrůžek přešel Mityska opět k fyzickému napadání. Jakmile se zmocnil kuchyňského nože s čepelí o délce dvanácti centimetrů, zaútočil na ni s cílem ji bodnout. Mladá žena se mu tehdy ale ubránila, ač se při záchraně svého života o nůž zranila. Napadená přítelkyně se mu ubránila i podruhé, když na ni s nožem v ruce zaútočil ve chvíli, kdy ležela v posteli. „Instinktivně se přetočila na bok, což útočník nečekal a nůž tak zabodl do matrace," zaznělo vloni v soudní síni. Mityska se tak rozhodl, že ji aspoň uškrtí, což se mu i tomhle případě díky aktivní obraně ze strany poškozené nepodařilo. Úspěšný ale byl v opětovném zmocnění se nože. Když ale na svou partnerku znovu zaútočil, ona se mu opět ubránila a následně z bytu utekla. Zamířila rovnou na služebnu strážníků v protějším domě.

On útočil nožem, ona mu odpustila

Zarážející na celém případu je fakt, že jeho přítelkyně, která byla v době incidentů, při kterých na ni útočil nožem, těhotná, mu vše odpustila. Během loňských soudních líčení navíc vše zlehčovala, aby mu pomohla k co nejnižšímu trestu. Tehdy i uvedla, že až se jejich společné dítě narodí, bude za Mityskou chodit do vězení. Jestli to dodrží, ví jen ona sama. Dítě už je na světě.