Pátrání po Ivaně Koškové dodnes nevzdal dobrodruh a badatel Petr Drbohlav z Turnova. Dívka beze stopy zmizela v červenci roku 1997 nedaleko Svijan. Jeho pátrání ho zavedlo mezi ty, kteří nabízí své služby a vydávají je za mimořádné a paranormální schopnosti. Tedy metody, které policie nepoužívá.

Při svém pátrání se nejprve obrátil na psychotroniky, kteří se na internetu chlubí schopnostmi vypátrat ztracené lidi. „První z psychotroniků mi pomáhal v roce 2008. Tehdy určil místo asi 30 kilometrů od Plzně, kde se nachází polorozpadlé ruiny včetně poddolovaného sektoru. Zde měla Ivana žít v jakési komunitě," popsal Petr Drbohlav.

Výprava na místo ale nepřinesla kýžený výsledek, přestože prostor odpovídal popisu psychotronika. Dívka zde měla žít spolu s dalšími čtyřmi osobami. S návratem domů podle něj nepočítala. Stopy po lidské přítomnosti zde Petr Drbohlav našel, dívku samotnou však ne.

V srpnu roku 2012 kontaktovala Drbohlava žena žijící v Kolíně s údajnými paranormálními schopnostmi s tím, že Ivana leží zahrabaná v lesíku nedaleko svijanského hřbitova. Tuto verzi se však nepodařilo nikdy potvrdit.

„Je to složitý křovinatý terén, který by se musel pročesat centimetr po centimetru. Vzdal jsem to i proto, že senzibilka se odmítla osobně zúčastnit pátrání," podotkl Drbohlav. Nepomohla ani žádost o spolupráci s kynologickou brigádou, jejíž psi dokáží vyhledávat mrtvoly zahrabané i desítky let v zemi. Psovodi prý muže podezřívali, že chce hledat mrtvé Němce z války a tudíž pase po senzaci.

Poslední naděje na dořešení záhady svitla o pár měsíců později, kdy se nedaleko loukovské bažantnice našly kosterní pozůstatky. Policisté tehdy konstatovali, že šlo o kosti zvířete. Fotka Ivany Koškové tak dál visí na internetových stránkách pátrajících po zmizelých lidech.

„Nedá mi to pořád spát. Bydlím nedaleko, takže se mě to trochu dotýká, chtěl bych to rozlousknout. Zatím jsem si ale ověřil jediné,že na senzibily a psychotroniky se nelze spolehnout, neboť vám nedají nic jiného, než falešnou naději," smutně konstatuje muž.

Falešné stopy a otázníky v případu dodnes přetrvávají. Policisté dokonce před lety vyslechli prostitutku, která dívku na fotografii poznala. Údajně ji potkala kdesi v Německu. Kriminalisté však nikdy nepotvrdili, že by se dnes již třicetiletá žena v některém z příhraničních nevěstinců nacházela.

V pátrání nepomohl ani Interpol. Jediné, na čem se dodnes všichni shodnou, je to, že dívka zmizela beze stopy.