Opravy samotného srdce Nového Boru probíhají podle plánu. Hlavní novoborské náměstí Míru je už několik týdnů centrem čilého stavebního ruchu. Revitalizace náměstí je další plánovanou etapou rekonstrukce historického centra města.

Vše zatím probíhá podle představ novoborské radnice. Potvrdila to kontrola zástupců vedení města a městského úřadu v polovině srpna.

Naplánovaný průběh rekonstrukce zatím nenarušují žádné nenadálé závažné problémy. Na programu je nyní dokončení pokládky nového vodovodního potrubí pod přilehlou komunikací, rozvody elektrického vedení či příprava zasazení sloupů veřejného osvětlení v prostoru parčíku.

Jen drobné zdržení

„Drobné zdržení přinese pouze nutná kontrola nových rozvodů plynu. To musí provést odborná firma a veškeré stavební práce, které na to navazují, se tak odvíjí od termínu provedení testování," sdělil starosta Nového Boru Jaromír Dvořák. Ten zároveň dodal, že možné zdržení by nemělo být nijak zásadní v souvislosti s dokončením projektu revitalizace parčíku.

Změny se již dočkalo například dláždění cest vedoucích parčíkem. Velké dlaždice byly nahrazeny drobnějšími kostkami, podobnými jako v sousední Kalinově ulici.

„V nejbližších dnech bude upraven i prostor bezprostředně u dominanty parku, kterou je zdejší památná lípa, a to pro následnou instalaci Lavičky Václava Havla," přiblížil Jaromír Dvořák s tím, že umělecké dílo architekta Bořka Šípka, jež slouží k dialogu a diskusím například v Barceloně či Dublinu, se má stát součástí novoborského parku ještě v letošním roce.