Státní zástupkyně Petra Žílová požaduje pro obžalované poměrně vysoké tresty, podle jejího návrhu by dva z hlavních organizátorů Jiří Limburský a Quang Nguyen Anh měli být odsouzeni až na třináct let.

„Chci přísné tresty, protože obchod s drogami je stále sofistikovanější, výnosy jsou vysoké," argumentovala státní zástupkyně a nepřesvědčili ji ani někteří obhájci, kteří poukazovali na to, že marihuana je společností vnímána spíše jako měkká droga.

Jiří Limburský svou vinu popírá, tvrdí, že o pěstírně věděl a chtěl její provozovatele „pouze" vydírat. Jeho synovec, jenž byl zadržen přímo v areálu, se k činu doznal a požádal soud, aby to uznal jako polehčující okolnost. Státní zástupkyně pro něj požaduje šest let. Marek Limburský dohlížel na provoz pěstírny společně s Josefem Šlechtou, který získal status spolupracujícího obžalovaného.

Zástupkyně pro něj navrhuje trest čtyři roky nepodmíněně nebo podmínku s pokutou. Trest šest až sedm let navrhuje i pro zahradníka Ngoc Son Hoang, který se o rostliny podle obžaloby měl starat. Pro Davida Mrázka, který měl pěstitelům prostory v areálu bývalé továrny Bytex pronajímat, navrhuje Žílová až devět let. Mrázek před soudem vypověděl, že o pěstírně neměl tušení.

V případu figuruje ještě Miroslav Blatnický, který měl prostory pronajmout, jeho obžaloba je však vyloučena k samostatnému projednání.
Špičkově vybavenou pěstírnu objevili policisté loni a zajistili v ní skoro 2300 rostlin, z nichž by bylo možné vyrobit přes 170 kilogramů drogy