Nové vedení města v čele s Tomášem Levinským chce mít úřad, který hodlá být po moderním vzoru více otevřený veřejnosti. „S tím jsme i do voleb šli a jedním z prvních kroků je opětovné otevření diskuze," informoval nový starosta.

Minulé vedení ji zrušilo před několika měsíci z důvodu nevhodných příspěvků, které se na stránkách objevovaly. Lidem se to ovšem moc nelíbilo. „Nedávno jsem kladně hodnotil skutečnost, že v Rychnově po výměně vedení na radnici také skončila doba temna a lidé zase můžou svobodně vkládat a komentovat příspěvky na tomto webu," komentoval hned po zprovoznění diskuze Pavel Černý.

Hned po spuštění se ovšem objevilo téma Dominican rep, u něhož byla diskuze zrušena. „Prozatím s jeho zakladatelem řeším, co to mělo znamenat," sdělil Levinský s tím, že momentálně čekají na jeho odpověď. Nejspíše se jednalo o test systému.

Úprava diskuze se probírala hned po volbách, kdy rada města schválila pravidla pro její účastníky. Zároveň s tím rozšířila možnosti, jak jednotlivé příspěvky na web města vkládat. Ty po jejich vložení kontroluje administrátor.

Nové vedení města v Tanvaldě se taktéž snaží více otevřít svým obyvatelům. „V plánu otevřít diskuzi určitě je, ale postupujeme po jednotlivých krocích. Projednat budeme muset určitě vkládání vzkazů," sdělil starosta města Vladimír Vyhnálek. Momentálně největší novinkou bude online přenos zasedání zastupitelstva.

Diskuze Jablonec

Pravidla diskuze v Jablonci jsou složitější než jinde. Jablonecká radnice již na podzim roku 2012 omezila diskuzi nutnou registrací. Tu ovšem nelze provést elektronicky. Vkládání příspěvků je totiž umožněno pouze uživatelům, kteří projdou korespondenční registrací a uvedou pravdivé údaje o své osobě.