Kvůli sněhu ji silničáři ve čtvrtek odpoledne uzavřeli. "V této chvíli ještě na vozovce leží zbytky mokrého sněhu a komunikace je s opatrností sjízdná," sdělil generální ředitel společnosti Silnice LK Petr Šén. Osobní automobily a autobusy na silnici mohou bez omezení, silničáři ale doporučují zvýšenou opatrnost.

V Libereckém kraji napadlo kolem dvou až tří centimetrů sněhu, v horách místy i přes deset centimetrů. I na hlavní silnicích leží zbytky rozbředlého sněhu a vozovky mohou klouzat, silničáři proto doporučují zvýšenou opatrnost. Všechny silnice jsou ale průjezdné a sjízdné. Pozor by si měli dát řidiči na silnicích nižších tříd, zejména v horách na nich leží zledovatělá vrstva ujetého sněhu.

Teploty v kraji se dnes ráno pohybují od minus tří do dvou stupňů. Obloha je většinou zatažená, místy se ještě mohou objevit sněhové přeháňky. V průběhu dne se ale budou měnit v dešťové, nebo sníh s deštěm, sněžit už bude jen v horách v polohách nad 800 metrů nad mořem. V noci na sobotu se může ojediněle tvořit na silnicích náledí, varují meteorologové.