Do konce léta bude mít nový povrch úsek dlouhý skoro 2,5 km od křižovatky se silnicí I/38 po odbočku na místní komunikaci U Hájenky. Řidiči musí počítat s dopravním omezením.

Rekonstrukce je rozdělena na tři části podle typu úpravy jednotlivého úseku silnice. „V rámci stavby dojde k položení nového asfaltového krytu vozovky, výměně ložných vrstev a uličních vpustí, vyčištění odvodňovacích příkopů, obnově propustků, dosypání krajnic a k úpravě a doplnění svislého i vodorovného dopravního značení," popisuje stavební práce krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník s tím, že v úseku železničního přejezdu bude také provedena kompletní výměna konstrukce vozovky kvůli nestabilitě podloží a nekvalitní stávající podkladní vrstvě.

Součástí stavebních práce je rovněž oprava chodníků včetně vodicích prvků pro nevidomé, dále výměna stožárů veřejného osvětlení u přechodů pro chodce a obnova vodovodního řadu.

Stavba vyjde na 21 a půl milionu korun. Kraj na ní získal dotaci z Evropské unie. Stavět se začalo se startem letní turistické sezony, což znamená komplikace nejen pro místní, ale i stovky turistů. „Dotace musí být vyúčtována do prosince 2015, takže jiný termín, než během hlavní letní sezony, nebyl bohužel možný," vysvětlila starostka Doks Eva Burešová.