"Třiačtyřicetiletou pacientku jsme s otřesem mozku, a také z důvodu malé ochrany v havarovaném vozidle a vzhledem k mechanismu úrazu převezli na traumatologické oddělení do liberecké nemocnice," informovala mluvčí záchranářů Lenka Markovičová.

Lehká zranění utrpěl i řidič Velorexu, který se při nehodě zranil v obličeji. Viníkem nehody je podle policie právě on.

"Muž (*1957) se při jízdě v tříkolovém vozidle nedržel při pravé krajnici silnice a jel blíže k jejímu středu, když se následně srazil s protijedoucí Škodou Felicií," popsala nehodu policejní mluvčí Ivana Baláková.

Ve škodovce cestoval jen řidič (*1985), který vyvázl ze střetu bez zranění. Na každém z vozidel vznikla škoda za třicet tisíc korun.

Komplikace v dopravě

K nehodě se po po půl šesté sjeli místní profesionální a také dobrovolní hasiči a záchranáři z nedalekého Frýdlantu. Po dobu zásahu složek Integrovaného záchranného systému byla doprava v místě nehody řízena kyvadlově.

"Hasiči provedli protipožární opatření a sorbentem zasypali drobný únik provozních kapalin," uvedla jejich mluvčí Zdenka Štrauchová.

Po došetření celé události ze strany dopravní policie hasiči uklidi střepy a jiné části "hadraplánu" a odtáhli obě vozidla ke straně, aby byla silnice volně průjezdná.

Z Wikipedie:Velorex, známý v Česku pod přezdívkami hadrák, hadraplán, hadrolet, husí stehno, montgomerák, velouš, netopýr, pytel na mrzáky, splašené trubky, či prchající stan, je původně tříkolové vozítko s trubkovým rámem potaženým koženkou (jediné homologované vozidlo s plátěnou karoserií na světě). Jeho konstruktéry jsou bratři František (*1914 - †1954) a Mojmír Stránský (*1924 - †2011).