Vše je podle majitelky psů ale jinak. U posledního incidentu měl dokonce městský strážník na psa použít celý pepřový sprej, i to je podle ní lež.

„Rozhodně to není za poslední léta a náš pes kousl dvakrát, jednou loni a letos paní do hýždě, případů nebylo víc. Navíc nejsem nezodpovědná a situaci opravdu důkladně řeším," obhajuje se Pavlína Nechvilová, majitelka dvou rotvajlerů.

Bráním své psy

Majitelka nechce ospravedlňovat tímto sebe, ale psy, kteří se bránit nemohou. „Lidé, kteří nejvíc na sociální síti kolem případu křičí, sedí o víkendu na onom hřišti a vesele grilují, takže jejich vyjádření, jak se bojí chodit ven, je opravdu směšné," doplňuje Pavlína. Majitelka má na pozemku, kde žije, dva rotvajlery a dva jorkšíry, pokud by byli agresivní, nesnesli by se ani mezi sebou.

Jeden z údajných agresivních psů je dvouletý pes a druhým je tříletá fena. Uznává, že pes občas utekl, ale zároveň okamžitě vysvětluje, že se vždy snažila vymyslet různá opatření, aby pes neutíkal. „Loni jsme jednu stranu pozemku zazdili, udělali jsme několik opatření, aby nemohl utéct, je to však takový rarach, že vymýšlí cesty nové," popisuje majitelka psů.

Letos utekl dvakrát, z toho jednou, protože můj otec špatně zavřel branku, ten den kousl do hýždě jednu paní.

Když utekl podruhé, tak to nebyl útěk na ulici, ale skočil přes stříšku k sousedům na zahradu, kam dorazil strážník, který mi do telefonu vyhrožoval, že ho zastřelí," vypráví Pavlína.

Na místo měl dorazit strážník městské policie, který na sociální síti na stránkách Městské policie Doksy uvedl, že na psa použil celý pepřový sprej. „Je to čistá lež, ze psa bych pepřový sprej cítila. Také jsem se ptala veterináře i několika odborníků a ti mi potvrdili, že pokud by byl na rotvajlera použitý pepřový sprej, tak by zakňučel, ale poté hned zaútočil, určitě by se nestáhl. Na místo tehdy přišel můj otec, psa přivolal a odešel s ním domů," říká o celém incidentu Pavlína Nechvilová.

Hází po nich předměty

Psi na pozemku žijí s celou rodinou kde je i dvanáctiletý syn majitelky, rozhodně se podle ní nechovají agresivně. Agresivitu v nich podle majitelky vyvolávají jedině tak okolní lidé. „Několikrát jsem na zahradě našla kameny, plechovky nebo boty. Dokonce jsem viděla lidi, kteří po našich psech tyto předměty házeli. Ptala jsem se jich, proč to dělají, že se budou divit, až ten pes jednou plot přeskočí," rozčiluje se majitelka.

Od posledního incidentu majitelka raději psy uzavírá na noc do baráku. Incidenty v minulém týdnu řešila starostka Doks Eva Burešová. „Měla jsem jednání s veliteli místní městské a státní policie, ale jednala jsem i s Krajskou veterinární správou Liberec a s městským právníkem. Při jednáních jsem zjišťovala, co vše můžeme udělat proto, aby paní bylo nařízeno striktní zabezpečení psů nejenom plotem, ale například umístěním psů do kotce. Samozřejmě jsem se také ptala, za jakých podmínek by se dali ženě psi odebrat," uvedla minulý týden starostka města Doksy Eva Burešová.

Zatím majitelku psů z krajské veterinární správy, ani ze strany městské či státní policie nikdo neinformoval o tom, jak se bude případ dál vyvíjet. „Nejen že mě nikdo neinformoval, jak se bude případ vyvíjet dále, ale pokud by celá záležitost byla tak dramatická, jak z ní lidé dělají, tak si myslím, že by se to řešilo hned a trochu jinak," dodala na konec majitelka psů.