"Práce na krytém zimním stadionu by měly skončit do poloviny října a do konce roku by měly být hotové i všechny ostatní hrubé stavby," řekl starosta města Tomáš Hocke. Areál s nepravidelně tvarovaným koupalištěm, vodními atrakcemi, toboganem i skluzavkami by měl být hotový nejpozději do začátku příští letní sezóny.Zimní stadion s hledištěm pro 350 lidí by ale měli hokejisté, krasobruslaři i veřejnost začít využívat už v době stavby, a to od začátku letošní zimy. „Dokončuje se střecha na stadionu, je vybetonovaná plocha pro lední hokej, dělají se všechny vnitřní práce. Doufám, že termín dokončení 15. října bude naplněn," uvedl Hocke.

Podle starosty ale zatím není vyřešený nákup rolby za tři až čtyři miliony korun pro úpravu ledu. Od ledna má město žádost o dotaci na ministerstvu školství, zatím ale neví, zda ji dostane. „Bombardujeme je každý týden, stále nám říkají, že komise nerozhodla," uvedl Hocke.

Výstavba rekreačního areálu v Turnově jde zatím podle plánu

Pokud radnice dotaci na nákup rolby pro úpravu ledu nezíská, chce si ji pořídit na leasing. „Pronájem by byl drahý," řekl turnovský starosta. Podle něj budou ještě posuzovat, zda by nebylo výhodnější vzít si na nákup rolby půjčku od banky. „Sazby jsou příznivější než u leasingu," uvedl Hocke.

Turnov dosud krytý zimní stadion neměl, chybí mu i venkovní koupaliště s atrakcemi. V areálu budou také skatepark, dětská i sportovní hřiště či in-line dráha dlouhá 650 metrů. Výstavba v jižní části města na levém břehu Jizery se začala plánovat před 15 lety. Pozemky získalo město v roce 2000 za 35 milionů korun. Kupní cenu tehdy zaplatil turnovský mecenáš Bohuslav Jan Horáček, který měl platit i další výstavbu téměř za miliardu korun. Projekt se ale na podzim 2002 Horáčkovou smrtí zastavil.

Zastupitelé Turnova se před několika lety rozhodli sportovně rekreační areál vybudovat v mnohem skromnější podobě. Radnice odhaduje, že bude muset na jeho provoz ročně doplácet maximálně čtyři miliony korun.