Pár milionů korun na úklid komunikací zbylo navíc po letošní zimě, která byla k pokladně města zvlášť milosrdná, protože přišla pozdě a trvala kratší dobu než obvykle.

„Dohromady půjde na letní údržbu 18 milionů korun. To je o 4 miliony více než částka, vynaložená v minulém roce,“ potvrdil náměstek primátorky pro technickou infrastrukturu Lukáš Martin (ČSSD).

Snad už žádný sníh padat nebude

Na zimním solení silnic a odklízení sněhu město ušetřilo podle náměstka odhadem sumu od čtyř do šesti milionů korun. Přesná čísla zatím nemá vedení radnice na stole, protože vyúčtování zimní údržby ještě není uzavřené. A navíc se může stát, že i v květnu budou muset vyjet sypače.

Víc peněz poznají hlavně na sídlištích

„Navýšení peněz na letní údržbu by se mělo projevit hlavně v ručním mytí silnic, a to zejména na sídlištích, kde se v posledních letech moc nedělalo. Častěji bude probíhat také strojní metení ulic,“ upřesnil náměstek Lukáš Martin.

Do sumy na letní úklid patří také kropení silnic v parných dnech nebo odvoz odpadkových košů.

Na řadu přijde také čištění dešťové kanalizace, které bylo v posledních letech kvůli úsporám opomíjené.

„Součástí letní údržby bude také případné doplnění bahenních košů či sběr psích exkrementů,“ uvedla mluvčí liberecké radnice Pavlína Stránská.