Nedaleko Kamenického Šenova se čelně střetla dvě protijedoucí auta, řidič jednoho z nich na místě podlehl těžkým zraněním, v druhém voze byli dva lidé zraněni.

"Nehoda se stala po šesté hodině ranní. Řidič Volkswagenu Golf jedoucí od Kamenického Šenova na Prácheň vyjel ze zatím nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s BMW," popsala nehodu mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Řidič golfu byl na místě mrtev, ve BMW vyvázla posádka jen se zraněním. "Co bylo příčinou nehody se zjišťuje," dodala Baláková. Dopravu na hlavním tahu od Nového Boru na Děčín řídí policie a motoristé musí počítat se zdržením.

Nehoda není dnes v Libereckém kraji jediná, silnice totiž vlivem ochlazení namrzají. Teploty místy klesají až k devíti stupňům pod bodem mrazu a je skoro jasno. Hlavní tahy jsou většinou holé a vlhké a mohou namrzat.

Před ledovkou varují silničáři i na rychlostní silnici 10 z od Turnova na Prahu u Příšovic, kde na silnici vytéká z vedlejší komunikace voda a namrzá, motoristé by tam měli zpomalit. Na náledí havarovalo i osobní auto v Minkovické ulici v Liberci.

Dopravních nehod přibylo kvůli námraze už v neděli v podvečer. Hned dvě havárie vyšetřovala policie na silnici č. 38 v Doksech a Starých Splavech. Další havárie komplikovaly dopravu v Poniklé na Semilsku, v Plavech na Jablonecku a také přímo v Liberci.

Na severu Čech napadlo během neděle místy až 15 centimetrů nového sněhu.