„Proč jsou blondýny tak krásné? Protože v jednoduchosti je krása,"čte vtip z kavárenské tabule blonďatá provozní Anna Jelínková. „I když jsem blond, vtipy o blondýnkách nás baví a hosté se tu kolikrát také dost nasmějí."

Patronkou poměrně mladé kavárny je kdo jiný než blonďatá kráska Marilyn Monroe, která v kavárně kouká z nejednoho obrázku.

Café Blond láká na domácí dorty i limonády, italská vína, mnoho druhů kávy i jiné teplé nápoje, pivo, destiláty i různé nealkoholické nápoje.

Hladovět v kavárně také nebudete, kromě zákusků má v nabídce slané koláče, čerstvé sendviče a zapečené toasty, pochutiny i poháry.

„Horkou novinkou je redespresso, což je druh čaje, který se před přípravou vaří. Je speciálně připravené na to, aby prošlo tlakem vody a vylouhovalo se co nejvíce antioxidantů. Má pětkrát více antioxidantů než zelený čaj. Je velice zdravý. Doporučujeme to maminkám, co kojí, těhotným i dětem," popsala druhá provozovatelka Monika Bílá.

V prvním patře kavárny se nachází salónek na oslavy nebo jednání a přes něj se jde na velice klidnou terasu, která je obklopená ze všech stran zdmi domů, takže nabízí v centru dost chybějící klid a ticho.

Koncert i film

V kavárně se konají i různé kulturní akce. „Scházejí se tu ve středu dámy na povídání o bylinkách, v pátek se tu bude promítat film Muž, který sází stromy a 12. prosince nás čeká první koncert kapely D.Band, která hraje něco country, něco z rocku i popu," zve na akce Anna Jelínková.

Kavárna má otevřeno od pondělí do pátku od 10 do 20 hodin. V pátek je provoz prodloužený do 22.00.