Vrtulník ho přepraví na specializované pracoviště v Praze na Vinohradech, řekla dnes mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Markovičová.

Chlapec podle Mackovíka utrpěl popáleniny v oblasti hlavy, části hrudníku a na rukou a nohou. Neštěstí se stalo v 17:10 v osadě Bohuslav. „Chlapec dýchal, byl ale v šoku," poznamenala mluvčí záchranky Lenka Markovičová. Vážnější než popáleniny na těle mohou podle ní být dopady zásahu elektrickým výbojem. Způsobit může třeba srdeční arytmii.

Výběr případů zasažení dětí či mladistvých bleskem v uplynulých letech:

12. června 1996 – Třináctiletou dívku z Vrchlabí na Trutnovsku zasáhl blesk na školním výletě v krkonošských Rýchorách, když se vracela se skupinkou dětí do chaty. Zemřela o čtyřiadvacet hodin později v nemocnici. Další tři žákyně, které byly v bezprostřední blízkosti elektrického výboje, utrpěly lehké popáleniny a šok.

4. června 2000 – Třináctiletého chlapce z Loun našel náhodný chodec na cestě z bývalé pískovny u Dobroměřic na Lounsku. Soudní pitva potvrdila vyšetřovací verzi policistů, že dítě zabil blesk.

15. července 2001 – Patnáctiletého chlapce usmrtil blesk v letním táboře u Dlouhého Hradiště na Tachovsku. Události předcházela táborová hra v lese. Při návratu do tábora se chlapec před prudkou bouřkou schoval pod strom a přitom ho zasáhl blesk. Policie nezjistila cizí zavinění.

7. srpna 2005 – Dvě čtrnáctileté dívky zasáhl u obce Mokrosuky u Sušice na Klatovsku blesk, který uhodil do stromu na fotbalovém hřišti, kde se dívky nacházely. Jedna z dívek byla odvezena do nemocnice v kritickém stavu, ale přežila.

26. července 2008 – Patnáctiletého chlapce popálil blesk v Hranicích na Přerovsku. Ten samý den zasáhl blesk také osmnáctiletého mladíka u Rudíkova na Třebíčsku a lehce poranil i o rok mladší dívku, která ho doprovázela.

2. července 2009 – Blesk zasáhl patnáctiletou dívku v Třinci. Utrpěla popáleniny prvního stupně na rukou a nohou.

23. července 2009 – V Bradkovicích na Kladensku blesk uhodil do zastávky a zranil dva chlapce, kteří se v ní schovali – třináctiletý chlapec utrpěl popáleniny hrudníku, o rok starší hoch přestal po úderu blesku slyšet.

22. května 2010 – Blesk těžce zranil dva mladíky u Hostinného na Trutnovsku. Jeden z mladíků po úderu blesku naštěstí nabyl vědomí a mobilním telefonem zavolal záchranáře.

14. července 2011 – Při bouři v Černé u Bohdanče na Pardubicku zasáhl blesk šestnáctiletého mladíka. Blesk jej zřejmě udeřil, když zavíral okno. Mladík vyvázl bez popálenin a jiného zranění.

5. května 2012 – V Hrubé Skále na Semilsku zasáhl blesk čtrnáctiletého chlapce, který utrpěl popáleniny druhého stupně zhruba na polovině těla.