Incident odstartovala vulgární narážka na jeho přítelkyni, která kolem půlnoci přišla do baru Hong Kong pro pití z vedlejšího podniku. Mirek si to šel s drzounem vyříkat, slova ale nestačila. „Hodil po mě půllitr, bránil jsem se," říká. „Dva jsem složil, pak jsem dostal barovou stoličkou."

Do následné potyčky, po níž dva lidé skončili na traumatologii českolipské nemocnice, se zapojilo sedm lidí. Událost nyní vyšetřuje policie. Zatím nebyl nikdo obviněn, nejaktivnějším rváčům však v případě odsouzení hrozí až deset let za mřížemi.

Rvalo se sedm osob

Podle policejní mluvčí Ivany Balákové policisté zatím nevědí, kdo koho udeřil první. Jisté je jen to, že v baru se rvalo sedm osob. Mirek a jeho přítelkyně dopadli nejhůř.

„Dvaatřicetiletého muže se snažili chránit jeho šestadvacetiletý kamarád i přítelkyně, kvůli které spor vznikl. Kolem muže, který ji urazil, se seskupili jeho dva příbuzní ve věku 41 a 20 let včetně jejich sedmadvacetiletého známého. Když přemohli dvaatřicetiletého muže, vrhli se i na jeho přítelkyni, a to velmi brutálním způsobem. Jejich útoky se soustředily na její hlavu a obličej," řekla Baláková.

Policisté mají k dispozici záznam z bezpečnostní kamery, který ukazuje, že muži na ženu zaútočili převážně kopy. „Přivodili jí kromě otřesu mozku a tržné rány na hlavě i zlomeniny obou lícních kostí, zlomeninu čelisti, tříštivou zlomeninu nosu a vyražení dvou zubů," řekla Ivana Baláková.

Rychlé vyřešení

„Nechápu, jak někdo může tohle ženě udělat," tvrdí Mirek a odmítl rasový motiv útoku. „To v tom nebylo," tvrdí. Z nemocnice, kde byl hospitalizován s otřesem mozku, tržnými ranami na hlavě a v obličeji, zlomeninou nosu a poraněním chrupu, odešel na revers.

Mirek si teď přeje co nejrychlejší vyřešení případu. „Není to tak, že bych se teď bál chodit po ulici," říká s tím, že on i přítelkyně jsou v domácím léčení. „Pro ní je to hrozné," říká a těžko hledá další slova.

Policisté podle své mluvčí zahájili úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a zločinu těžkého ublížení na zdraví. „Zkoumají také podíl jednotlivých účastníků na incidentu," dodala Ivana Baláková.