"Jednu minutu po desáté hodině policisté na lince 158 přijali oznámení o tom, že na železniční trati v Jablonci nad Nisou ve směru na Liberec bezprostředně za přejezdem v ulici Plynární došlo ke střetu osoby muže s vlakem," potvrdila policejní mluvčí Dagmar Sochorová s tím, že muž na místě střetu s vlakem zemřel.

"Dosud provedeným šetřením bylo zjištěno, že se jedná o muže z Jablonce nad Nisou, který měl údajně pod projíždějící vlak skočit," doplnila Sochovorá. Okolnosti této tragické události dále policisté šetří.

Tragedie v Jablonci nebyla podle ČTK jedinou. Tělo mladého muže bylo ráno nalezeno i na železniční trati mezi Kolínem a Zábořím nad Labem. Ve středu usmrtil vlak muže před Kadaní na Chomutovsku a v úterý v Hradci Králové, v Praze a na okraji Kolína.

Po střetu s vlakem letos podle údajů k 27. dubnu zemřelo 55 lidí a 24 bylo zraněno. Usmrcených proti loňsku o osm ubylo, zraněných je naopak o 11 víc. "Počet srážek vlaku s člověkem je srovnatelný, letos jich zatím bylo 79, loni 77," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Extrémní byl podle něj rok 2014, kdy v tomto období při 101 střetech s vlakem zahynulo 74 lidí a 28 bylo zraněno.