Středa 23. března

Kino Jas, Tanvald: 23. března od 19.00 Polednice

Nový český horor. Moderní zpracování známé balady.

Kino Radnice, Jablonec: 23. 3. od 17.15 Série divergence: Aliance

Třetí pokračování volné série zavede Tris a Čtyřku do nového, mnohem nebezpečnějšího světa. Po šokujících odhaleních musí Tris se Čtyřkou uprchnout za zeď obklopující Chicago…

Kino Radnice, Jablonec: 23. března od 20.00 Queen: A Night in Bohemia

Záznam koncertu ze Štědrého dne roku 1975 na stadionu Hammersmith Odeon v Londýně. Neuvěřitelně energický koncert byl průlomem v kariéře kapely. Speciální uvedení do kin obsahuje také dříve nezveřejněnou stopáž a rozhovory.

Kino Junior, Jablonec 23. března od 18.00 Zkáza krásou

Dokumentární film Heleny Třeštíkové. Lída Baarová. Herečka, pro kterou byla její krása největším darem i prokletím zároveň.

Kino Junior, Jablonec 23. března od 20.00 Naslepo

Do poslední chvíle nebudete vědět, jaký film vás v kině čeká! Zaplatíte za něj ale až po promítání, a to takovou částku, jakou sami uznáte za vhodné.

Petrolejové lampy, Městské divadlo Jablonec, od 19 hodin

Činohra. Hlavní hrdinka, maloměstská dívka Štěpka, touží po lásce. Není už nejmladší a není to zrovna krasavice. Bratranec Pavel, její dávná dětská láska, se vrací z vojny. Bude to sňatek z lásky?

Království Tonga, Jablonec - Klub Na Rampě od 19.30

Promítání geografa Jiřího Fafláka. Království Tonga to je více než 100 ostrovů a ostrůvků omývaných vodami Tichého oceánu, panenská příroda a všudypřítomný tichomořský klid. Jedním z prvních Evropanů, který během svých objevných plaveb ostrovy navštívil, byl mořeplavec James Cook. Pro pohostinnost místních obyvatel je nazval Přátelskými ostrovy. Proč Tongánci byli na Jamese milí?

Večer Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů – Turnovský hudební večer, Turnov - Městské divadlo, od 19.30

Domácí scéna bude zastoupena vynikajícím klavíristou a ředitelem ZUŠ v Turnově Bohuslavem Lédlem a jeho manželkou, sopranistkou a rovněž ředitelkou ZUŠ v Železném Brodě, Evou Lédlovou, kteří jsou turnovskému publiku známí z mnoha vystoupení různých uskupení a žánrů. Večer bude poctou českým hudebním géniům, kteří jsou slavní a hrají více v zahraničí, než ve své vlasti.

Literární setkání s Karlem Hvížďalou a Zdenkem Pavelkou, Lomnice nad Popelkou - Zámek, konferenční sál, od18 hodin

Karel Hvížďala, spisovatel a novinář bude vyprávět o své skvělé babičce, postavě své knihy fejetonů Osmý den v týdnu. A poví vám, co se děje v českých novinách, rádiích a televizích. Odpoví vám na každou otázku. A představí i své další knihy o Arnoštu Lustigovi, Karlu Schwarzenbergovi a úplně novou knihu rozhovorů Evropa, Rusko, teroristé a běženci. Vstupné dobrovolné.

Soutěž s Jabloneckým deníkem.

Čtvrtek 24. března

Kryštof: Srdcebeat Club Tour 2016, Jablonec - Eurocentrum, od 19 hodin VYPRODÁNO

Ve čtrnácti městech napříč celou zemí Kryštof představí novou show inspirovanou halovým turné.

M. K SHOW, Vratislavice - Kulturní centrum 101010, od 19.30

Populární talk show Martina Krause tentokrát s Vlastinou Svátkovou, Radkem Bakalářem a Láďou Hamplem.

Velikonoční trhy, Jablonec - Mírové náměstí, 9 - 17

10:00 Jak se hledají princezny Divadlo Bořivoj.

11:00 Hudební studio Kokos / Jablonec n. N. Lidové písně v podání studentů.

12:00 Poitín / Plzeň. Tradiční irská hudba.

13:00 Dva kašpaři. Divadlo Bořivoj. Pohádka pro děti.

14:30 Dechová orchestr ZUŠ / Jablonec n. N. Známé lidové melodie v podání žáků ZUŠ Jablonec n. N. pod vedení Miroslava Halamy a Oleksandra Grygorenka.

15:45 Domažlická dudácká muzika. Chodské lidové písně milostné, darebné, hospodské i robotní za zvuku tradičních dud doplněné humorným vyprávěním ze života Chodů.

Velikonoční dílna v Ekocentru, Jablonec - Ekocentrum, 9 - 17, i v pátek

Zdobení vajíček různými technikami, výroba velikonočních dekorací, práce s papírem.

Velikonoce u Ovečkového betléma, Smržovka - rozhraní ulic Občanská a Vřesová, od 16.30

Obří velikonoční masakr, Liberec iQLANDIA, do 28. března

Poznejte Velikonoce z vědecké stránky. Čeká na vás speciální Science show plná vybuchujících skořápek a levitujících kraslic. V science centru si navíc užijete velikonoční hru o zajímavé ceny, workshop Tajemství mikrosvěta, badatelské aktivity a čtyři stovky interaktivních exponátů, jako jsou například Mars Rover, simulátor zemětřesení či humanoidní robot Thespian.

Velikonoce v zoo, Liberec, také 27. března

Na Zelený čtvrtek budou v areálu zoo rozmístěny velikonoční keříky k ozdobení. Děti, které donesou do zoo nějakou ozdobičku, mají vstup zdarma. Na Velikonoční neděli pak můžete sledovat, jak se zvířata vypořádají s vajíčky, velikonočními balíčky plnými pamlsků a hračkami vyrobenými v rámci velikonočních dílen. Přesný rozpis jednotlivých stanovišť zoo upřesní před akcí.

Velikonoce nejen v lidové tradici, Klokočí - zasedací místnost Obecního úřadu, 10.30 - 17 hodin, až do 26. března

Ochrana Klokočských skal, z. s., kastelánka hradu Rotštejn a obec Klokočí vás srdečně zvou na II. ročník komponovaného programu Velikonoce nejen v lidové tradici.

Jaroslav Róna - komentované prohlídky, Liberec - galerie Lázna, 10.30 a 17.00

Další z připravených komentovaných prohlídek výstavy soch a obrazů Jaroslava Róny. Výstavou provádí Markéta Kroupová.

Na Velikonoce ještě vyrazte na lyže

Velikonoce na Špičáku, areál je připraven. Pisten Bully v akci.Na velikonoční víkend bude většina lyžařských středisek v Libereckém kraji v provozu. Na sjezdovkách leží od 20 do 60 centimetrů sněhu. Podle provozovatelů jsou podmínky k lyžování stále velmi dobré.
Sezonu zatím ukončila některá menší střediska, jako jsou Javorník na Ještědském hřbetu a jizerskohorská střediska Josefův Důl a Bedřichov. Některá další provoz přerušila v tomto týdnu na pracovní dny, o prodlouženém víkendu ale budou znovu v provozu. To se týká krkonošských Pasek nad Jizerou, obou jizerskohorských středisek v Kořenově nebo Černé Říčky v Desné.
„Přes týden už nejsou lidi. Má být ale pěkně, tak snad lidi na prodloužený víkend přijedou," uvedl vedoucí střediska v Pasekách Martin Říha. Obdobný názor má i Martin Lauer ze skiareálu Černá Říčka. „Vzhledem k tomu, že Velikonoce jsou relativně brzo, tak si myslím, že někteří si je přijdou užít na sněhu," uvedl. Podmínky jsou podle něj výborné. Černá Říčka na víkend chystá oslavu konce sezony. V sobotu bude ledovcová rallye, což je netradiční závod ve skicrossu, večer zábava a v neděli dětská olympiáda.
Některá střediska v kraji stále fungují v každodenním provozu. Dnes se tak dá například lyžovat na Ještědu v Liberci, Tanvaldském Špičáku nebo v areálech v Harrachově, Rokytnici nad Jizerou či Vítkovicích. Do hor mohou stále vyrazit i běžkaři. „Pomohlo, že v noci na úterý připadlo dva až pět centimetrů sněhu. Na středu jsme upravili hlavní trasu z Bedřichova přes Smědavu na Jizerku," uvedla Silvie Kalinová z Jizerské o.p.s.

Pátek 25. března

Hrad Valdštejn na Velikonoce otevře po zimě své brány, od 12 do 16 hodin, až do 28. března

Hrad se pro návštěvníky pomalu probouzí ze zimního spánku, do a bude otevřen již na Velikonoce.

Pašijové hry, Česká Lípa - Vodní hrad Lipý, 13-18 hodin

Přijďte se podívat na příběh o posledních dnech Ježíše Krista. Akci pořádá Základní umělecká škola v České Lípě ve spolupráci s velkým množstvím nadšených dobrovolníků. Součástí akce bude letos koncert středověké hudby v podání uskupení Řemdih a stylový jarmark, který se ponese v duchu díla. Představení začíná v 15 hodin.

Velikonoce v jabloneckém bazénu.

Velikonoční hody, Horní Maxov Penzion - U Hrocha, až do 28. března

Zvou své příznivce a milovníky dobrého jídla a pití. Připravili řadu specialit jako například Špenátový krém se smetanou a krutóny; Baby kuřátko s velikonoční nádivkou; Pečený králík v zelenině na pivu se špekovým knedlíkem; Losos s koprovým přelivem a vařeným bramborem. S prázdnou neodejdou v pondělí ani koledníci.

KC Kino Železný Brod, od 19.30 Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Po útoku kryptonských vojsk na Metropolis se z Clarka Kenta stal Superman. Událost měla velký dopad na celé lidstvo. Najednou se nikdo necítí v bezpečí. V Gothamu mezitím vyčerpaný a zkušený Bruce Wayne znovu navrátí světu Batmana, aby dovedl Supermana k odpovědnosti a spravedlnosti. Netuší však, že tímto rozhodnutím započne cestu k velkému přátelství, které položí základ Ligy spravedlivých!

Velikonoce ve skiaréně. Lyžařské závody na Špičáku a Severáku.

Sharon Lewis a groove Jana Kořínka, Jablonec - Klub Na Rampě, od 20 hodin

Oheň z Texasu je zpátky. Po roce a půl se k nám vrací skvělá americká černošská blues soulová zpěvačka Sharon Lewis s klávesistou Janem Kořínkem a jeho kapelou Groove.

Sharon Lewis odstartovala svojí hudební dráhu v klubu Buddy Guy's Legends v roce 1993. Od té doby pravidelně vystupuje po území USA a celém světě. Její nezapomenutelná živá vystoupení ukazují velkou lásku k soulu a blues. Zpěvačka v současné době spolupracuje například s Jimmy Johnsonem, Harmonica Hinesem, John Primerem, Dave Spectrem, Carlos Johnsonem a Son Sealsem. V roce 2012 podepsala smlouvu s legendárním vydavatelstvím Delmark Records a nahrála cd The Real Deal, které se záhy stalo jedním z nejprodávanějších alb tohoto labelu.
Jan Kořínek vstoupil na českou hudební scénu původně jako baskytarista. Dnes hraje výhradně na hammmondky, proslulou značku elektromechanických varhan, jeho nástroj byl vyroben v roce 1954. S lehkostí se pohybuje po tenké linii mezi blues a jazzem. Charakteristický zvuk jeho varhan se objevil na mnoha současných bluesových, jazzových a soul-jazzových nahrávkách. První album s formací Groove natočil v roce 2000. V minulosti naplánoval a zrealizoval mnoha zahraničním bluesovým hvězdám turné po Evropě. Zároveň si s nimi zahrál. Pozvání od něj přijali třeba zpěváci Lorenzo Thompson, Eb Davis, , Charlie Sawyer a další. Sharon Lewis vystupuje s Janem Kořínkem od roku 1998, od té doby s ním nahrála 2 alba a v rámci mnoha turné procestovala téměř celou Evropu.
Pro letošní turné Kořínek zvolil sestavu, složenou z hvězdných hudebníků kytaristy Jiřího Maršíčka a bubeníka Tomáše Vokurky, který je posledních několik let nejžádanější v tomto hudebním stylu.

Velikonoční trhy, Jablonec - Mírové náměstí, 9 - 17

10:00 Klaun Pingu, Bilbo compagnie. Pohádka pro děti.

11:00 Cimbálová muzika Trnka. Lidovou hudbu oblasti Valašska, jižní Moravy a Slovenska.

12:30 Docuku / Valašské Meziříčí. Host: Jirka Šuranská. Kombinace folklóru s bigbeatem, na Balkán odkazující world music, romská hudba, swing.

14:00 Soubor lidových písní a tanců Čtyřlístek / Nové Strašecí. Tradiční folklor středních Čech.

15:00 HUMĚV Hudba u města Vídně / Jablonec . Lidové písně starého Žižkova. Spolek jabloneckých dam a pánů. Kramářské písničky ze sbírky Josefa V. Scheybala.

16:30 Soubor lidových písní a tanců Čtyřlístek / Nové Strašecí. Tradiční folklor středních Čech.

Večer s folklorem.

Jízda historickou tramvají v pátekZ Liberce do Jablonce nad Nisou bude 25. března jezdit historická tramvajová souprava, odjezd z MHD Fügnerova v 9:16. Jedná se o motorový vůz 6MT č. 117 z roku 1953 a vlečný vůz č. 44 z roku 1932. Oba vozy začínaly svojí éru právě na tratích Jabloneckých elektrických drah, kde jejich doménou byla linka č. 1 spojující Jablonec nad Nisou na straně jedné s Rychnovem a na druhé straně s Janovem. Na této trati byl provoz ukončen v roce 1965 a vozy byly v provozu až do roku 1973 na meziměstské trati Liberec Jablonec nad Nisou. Dopoledne se pak z jablonecké konečné vydá souprava dvakrát do Proseče nad Nisou na výhybnu, kde bude účastníkům předvedeno přepojování motorového vozu a vleku tehdejší běžná činnost na tramvajových konečných, které nebývaly vybaveny kolejovou smyčkou.
Zpět až do Liberce se historická tramvajová souprava vydá z Jablonce nad Nisou ve 12:12. Zvláštní jízdu pořádá Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou ve spolupráci se členy spolku Boveraclub, který o historické tramvaje pečuje.

Kung Fu Panda 3 3D, Tanvald - Kino Jas, od 17 hodin

Americká animovaná rodinná komedie. Další příhody oblíbených postaviček. Těžká váha se blíží! České znění.

Já, Olga Hepnarová, Tanvald - Kino Jas, od 19 hodin

Nové české drama podle skutečné události. Filmový příběh poslední popravené ženy v ČSSR. V hlavních rolích Michalina Olszańska, Marika Šoposká a Klára Melíšková.

Obří velikonoční masakr, Liberec iQLANDIA, do 28. března

Poznejte Velikonoce z vědecké stránky. Čeká na vás speciální Science show plná vybuchujících skořápek a levitujících kraslic. V science centru si navíc užijete velikonoční hru o zajímavé ceny, workshop Tajemství mikrosvěta, badatelské aktivity a čtyři stovky interaktivních exponátů, jako jsou například Mars Rover, simulátor zemětřesení či humanoidní robot Thespian.

Sjezd z Kozákova na koloběžkách zpět na Malou Skálu, start Malá Skála - Boučkův statek, 10.00 - také sobota a neděle

Odjezd je vždy v 10 hodin z Malé Skály a je nutná rezervace na telefonu: 773 233 550 nebo na emailu kolobezky-ceskyraj@email.cz
Přichází jaro a s ním i sezona koloběžek. V ceně 290 korun je půjčovné koloběžky, mapa výletu a doprava na Kozákov. Výlet je možné podniknout o velikonočním víkendu v pátek, sobotu a neděli. Poradí tu nejlepší trasu a pak už je to jen na vás, kudy se vydáte. Navštívit můžete Votrubcův lom, Samotoč, rozhlednu Dubecko, Klokočské či Besedické skály, hrad Rotštejn, zříceninu Zbirohy nebo Vranov-Pantheon v cíli.

Hrady a zámky v Českém ráji uvítají první návštěvníky o Velikonocích
Dobrou zprávu máme pro všechny nedočkavé turisty a návštěvníky Českého ráje. Některé hrady a zámky otevřou své brány již o velikonočním víkendu 25. - 28. března. Otevírací dobu hradů a zámků o velikonočním víkendu najdete v přehledu:

Hrad Valdštejn 12.00 - 16.00
Zámek Mnichovo Hradiště 9.00 - 15.00, poslední prohlídka v 15.00
Vranov - Pantheon 9.00 - 17.00
Hrad Trosky 9.00 - 16.00
Hrad Kost 10.00 - 16.00, poslední prohlídka v 15.30
Zámek Hrubý Rohozec 9.00 - 16.00, poslední prohlídka v 16.00
Zámek Sychrov 10.00 - 14.00
Hrad a zámek Staré Hrady 10.00 - 17.00

Sobota 26. března

Jak mámin Mazánek zachránil draka, Zásada - Sokolovna, od 15 a 17 hodin

Pro děti děti hraje divadlo loutkový soubor Prokůpek pohádku od Otakara Šellera.

Sjezd z Kozákova na koloběžkách zpět na Malou Skálu, start Malá Skála - Boučkův statek, 10.00 - také neděle

Odjezd je vždy v 10 hodin z Malé Skály a je nutná rezervace na telefonu: 773 233 550 nebo na emailu kolobezky-ceskyraj@email.cz
Přichází jaro a s ním i sezona koloběžek. V ceně 290 korun je půjčovné koloběžky, mapa výletu a doprava na Kozákov. Výlet je možné podniknout o velikonočním víkendu v pátek, sobotu a neděli. Poradí tu nejlepší trasu a pak už je to jen na vás, kudy se vydáte. Navštívit můžete Votrubcův lom, Samotoč, rozhlednu Dubecko, Klokočské či Besedické skály, hrad Rotštejn, zříceninu Zbirohy nebo Vranov-Pantheon v cíli.

Velikonoce v útulku Dášenka, Lučany nad Nisou, od 14 do 17 hodin

Navštívíte kočičky, projdete se s pejsky, prohlédnete si prostory útulku. Pomlázku můžete přinést vy zdejším zvířátkům. Pro děti občerstvení zajištěno.

Velikonoce na Dlaskově statku, Dolánky u Turnova - Dlaskův statek, od 9 do 17.00

Pomlázka teče okolo pece Velikonoce na Dlaskově statku. Akce navazuje v cyklu výročních svátků na předchozí Masopust. Již tradiční součástí tohoto pořadu je vystoupení folklórních souborů, program pro děti, dílna velikonočních dekorací. Součástí akce je Velikonoční jarmark a občerstvení.

10.30 Říkanky a písničky s Evou Kordovou
11.00 Loutkové divadlo Matýsek s pohádkou O kominíku Josífkovi
12.00 Folklórní soubor Šafrán, hudebně-taneční vystoupení
12.30 Vynášení Smrtky do Jizery za doprovodu písní FS Šafrán
13.30 Soubor lidových písní a tanců Čtyřlístek z Nového Strašecí, hudebně-taneční vystoupení
14.30 Loutkové divadlo Matýsek s pohádkou Datlování
15.30 17.00 Skupina Piosenki folk-chanson

Návštěva staré dámy Friedricha Dürrenmatta, Josefův Důl - divadlo, od 19.30

Divadelní spolek J.K.Tyl zve na reprízu tragické komedie.

Duo Úžas, Tanvaldský Špičák – Ski chata, od 11 do 15hodin

K tanci a poslechu přímo na terase, vstup zdarma.

Obří velikonoční masakr, Liberec iQLANDIA, do 28. března

Poznejte Velikonoce z vědecké stránky. Čeká na vás speciální Science show plná vybuchujících skořápek a levitujících kraslic. V science centru si navíc užijete velikonoční hru o zajímavé ceny, workshop Tajemství mikrosvěta, badatelské aktivity a čtyři stovky interaktivních exponátů, jako jsou například Mars Rover, simulátor zemětřesení či humanoidní robot Thespian.

Posezení s Cimbálovkou Dušana Kotlára, Tatobity - Kulturní dům, od 19 hodin

Posezení při skleničce dobrého vína. Ochutnáte 8 vzorků „Velkých vín od malých vinařů". Degustace bude doplněna i o hudební vystoupení liberecké cimbálové muziky se zpěvačkou, cimbalistkou Olgou Kostelencovou. Vstupenky se zálohou 250 korun.

Zvěřinové hody, Zásada Zbytky - hospoda Ve Vrších, od 11 hodin, také v neděli 27. 3.

Pochoutky z kance, srnky, jelena a další zvěřiny. Speciální nabídka piva: od zeleného čtvrtku také točené pivo Zelená 13°.

Zootropolis: Město zvířat 3D, Tanvald - Kino Jas, od 17 hodin

Americký rodinný animovaný film studia Disney. Veselý příběh policejního králíka ve velkém městě Zootropolis. České znění.

Já, Olga Hepnarová, Tanvald - Kino Jas, od 19 hodin

Nové české drama podle skutečné události. Filmový příběh poslední popravené ženy v ČSSR. V hlavních rolích Michalina Olszańska, Marika Šoposká a Klára Melíšková.

Kung Fu Panda 3, Železný Brod - KC Kino, od 15 hodin

Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a s ní i slavný kung-fu bojovník, tak trochu do šířky urostlý panda Po. Zdálo by se, že ve dvou předchozích dílech Po dosáhl nejvyššího možného stupně tím, že se stal Dračím bojovníkem. Ale to je velký omyl. Jeho milovaný učitel Sifu jej totiž seznámí s dalším úkolem: Po se musí stát učitelem.

Já, Olga Hepnarová, Železný Brod - KC Kino, od 19.30 hodin

Příběh dívky, která ve svých dvaadvaceti letech nákladním vozem úmyslně najela v centru Prahy do lidí na tramvajové zastávce a osm jich usmrtila. Ke svému činu se hrdě hlásila, odmítla ho litovat, považovala ho za svou pomstu vůči společnosti a požadovala pro sebe trest smrti. V roce 1975 byla oběšena a stala se tak poslední popravenou ženou u nás.

Oldies Party, Kozákov - Riegrova chata, od 21 hodin

Zve moderátor Zdeněk Vranovský.

Změna na letní čas.

Neděle 27. března

Tradiční auto moto burza, Držkov - u sokolovny, od 7.00

Tip redakce na Velikonoční neděliPřijďte si do muzea ozdobit skleněné velikonoční vajíčko. Hledáte vhodný program na Velikonoční neděli? Pak neváhejte a zavítejte od 9 do 17 hodin do Muzea skla a bižuterie, které pro vás připravilo originální tvůrčí dílnu. Pod vedením zkušené lektorky Věry Černé si můžete vytvořit netradičně pojatou velikonoční dekoraci skleněné velikonoční vajíčko obšité drobnými perličkami. „Výroba je jednoduchá a měly by ji zvládnout všechny věkové generace, od dětí až po ty nejstarší," zve muzejní pedagožka Tereza Bornová.

Velikonoce u hasičů, Harrachov - hasičárna, od 9.30 hodin

Tradiční akce Sboru dobrovolných hasičů Harrachov. Občerstvení i hudba chybět nebudou.

Sjezd z Kozákova na koloběžkách zpět na Malou Skálu, start Malá Skála - Boučkův statek, 10.00

Odjezd je vždy v 10 hodin z Malé Skály a je nutná rezervace na telefonu: 773 233 550 nebo na emailu kolobezky-ceskyraj@email.cz
Přichází jaro a s ním i sezona koloběžek. V ceně 290 korun je půjčovné koloběžky, mapa výletu a doprava na Kozákov. Výlet je možné podniknout o velikonočním víkendu v pátek, sobotu a neděli. Poradí tu nejlepší trasu a pak už je to jen na vás, kudy se vydáte. Navštívit můžete Votrubcův lom, Samotoč, rozhlednu Dubecko, Klokočské či Besedické skály, hrad Rotštejn, zříceninu Zbirohy nebo Vranov-Pantheon v cíli.

Velikonoce v zoo, Liberec

Na Velikonoční neděli pak můžete sledovat, jak se zvířata vypořádají s vajíčky, velikonočními balíčky plnými pamlsků a hračkami vyrobenými v rámci velikonočních dílen. Přesný rozpis jednotlivých stanovišť zoo upřesní před akcí.

Obří velikonoční masakr, Liberec iQLANDIA, do 28. března

Poznejte Velikonoce z vědecké stránky. Čeká na vás speciální Science show plná vybuchujících skořápek a levitujících kraslic. V science centru si navíc užijete velikonoční hru o zajímavé ceny, workshop Tajemství mikrosvěta, badatelské aktivity a čtyři stovky interaktivních exponátů, jako jsou například Mars Rover, simulátor zemětřesení či humanoidní robot Thespian.

Rozdáváme filmové plakáty v kině Radnice, Jablonec - Kino Radnice, od 13.30

Vyberte si zdarma z velkého množství filmových plakátů v horním foyeru kina Radnice!

Pondělí 28. března

Salsa tančírna s Open class, Jablonec - Klub Na Rampě, od 19.00

Latino tančírna včetně výuky základů tanců salsa a bachata pod vedením Martina Rejmana. Od 19 hodin výuka základů, od 20 hodin tančírna. Salsa i bachata jsou párové klubové tance, kde nejsou jednotlivé figury předem secvičeny a tančit tak může každá tanečnice s každým tanečníkem. Během výuky se tanečníci střídají. Vyučuje Martin Rejman s partnerkou.

Oslavte narozeniny Zdeňka Svěráka, Jablonecv - Kino Junior, od 17.30

Český herec a scénárista Zdeněk Svěrák oslaví 28. března 2016 své osmdesáté narozeniny. Jeho syn Jan Svěrák pořádá na jeho počest oslavu s remasterovanou verzí filmu Obecná škola, která byla první tvůrčí spoluprací rodinného týmu a dosáhla až na oskarovou nominaci. Projekce se uskuteční v několika desítkách českých, ale i zahraničních kin po celém světě pouze na Velikonoční pondělí. Oslavte s námi životní jubileum Zdeňka Svěráka a přijďte se podívat na digitálně remasterovaný film z krajin krátkých kalhot a dlouhých domácích úkolů. Oslavte narozeniny významného českého herce a scénáristy v kině Junior! Diváci, kteří projekci navštíví si na Zdeňkovo zdraví připijí sklenkou Bohemia sektu.

Obří velikonoční masakr, Liberec iQLANDIA

Poznejte Velikonoce z vědecké stránky. Čeká na vás speciální Science show plná vybuchujících skořápek a levitujících kraslic. V science centru si navíc užijete velikonoční hru o zajímavé ceny, workshop Tajemství mikrosvěta, badatelské aktivity a čtyři stovky interaktivních exponátů, jako jsou například Mars Rover, simulátor zemětřesení či humanoidní robot Thespian.

Úterý 29. března

Hrdý Budžes, Jablonec - Městské divadlo, od 19 hodin Vstupenky již pouze ke stání za 200 korun. 

Dramatizace úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové. Hrdinka příběhu, žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková, nás zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace, tak jak se na počátku 70. let promítala do světa dětí i dospělých. Na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném" okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí, které malá Helenka nejen prožívá, ale zároveň je s bezprostředností svému věku vlastní hodnotí a komentuje. Barbora Hrzánová – cena THÁLIE 2003 za mimořádný ženský jevištní výkon za roli Helenky Součkové.

Jan Burian - Ekologie duše, Jablonec - Klub Na Rampě, od 19 hodin

Ekologie duše aneb Antidepresivní večírek známého písničkáře. Koncert a vyprávění na současné téma. Co je kulturní sebeobrana. Jak žít ve světě mediálních strašidel. Písničky, humor, poezie…

Sluneční škola, Turnov - Kino Sféra, od 18 hodin

O škole vysoko v Himalájích povypráví Blanka Nedvědická.

Autorské čtení Ondřeje Hníka, Turnov - Městská knihovna Antonína Marka, od 17 hodin

Večer multižánrového autorského čtení básníka, spisovatele, učitele, univerzitního profesora a didaktika literatury Ondřeje Hníka.

KAM ZA SPORTEM O PRODLOUŽENÉM VÍKENDU

Fotbal:

Liga dorostu U 19: sobota 26.3. ve 14 hodin: FK Jablonec FC Slovácko UMT Mšeno, Mozartova

Liga dorostu U 16,U 17: pátek 25.3. v 10 a 12.15 hodin: FK Jablonec FC Hradec Králové UMT Mozartova

Liga žáků U 15,U 14: čtvrtek 24.3. v 10 a 11.45 hodin: FK Jablonec Dukla Praha UMT Mozartova

I.B třída: sobota 26.3. v 15 hodin: Lučany Pěnčín, neděle 27.4. ve 12.30 hodin: Albrechtice Držkov, v 15 hodin: Žel. Brod B Harrachov, Smržovka Roztoky, Vel. Hamry B Horní Branná

Futsal:

II. liga: pátek 25.3. ve 20.30 hodin: GMM Jablonec Třebenice MSH, centrkurt U přehrady

Moderní gymnastika:

Soutěže jednotlivkyň a dvojic, trojic: sobota 26.3. v 10 hodin,

Jablonecký korálek pořádá Sportcentrum Jablonec MSH, U přehrady

Volejbal:

KP žen: sobota 26.3. v 10 a 13 hodin: Železný Brod Turnov sokolovna Brod