Upozornění hygieniků se dlouhodobě nelíbí vedení Chrastavy, které se domnívá, že se v koupališti Sluníčko dá koupat bez obav. Na vině je podle města špatná vyhláška ministerstva zdravotnictví, která neposuzuje jen aktuální kvalitu vody, ale stav v předchozích letech. V Chrastavě to považují za špatné, jim totiž škodí rozdílné výsledky kvality vody z minulých let. Podle aktuálních výsledků je prý voda v pořádku

Kvůli sinicím nedoporučují hygienici citlivým lidem, alergikům, těhotným ženám nebo malým dětem, aby se koupali v Máchově jezeře. Mírně zhoršený je stav vody na koupalištích v Hodkovicích nad Mohelkou, Hejnicích, Tanvaldu a Hořeních Pasekách nedaleko Ještědu a také na liberecké přehradě.

Lidé by se určitě neměli koupat v nádrži Horka ve Stráži pod Ralskem. Vodní nádrž tam neslouží ke koupání, ale k provozování závěsného vodního lyžování. V kraji sledují hygienici 35 koupališť a dalších vodních ploch.

Po rekordních návštěvách z minulého víkendu počasí v kraji tento týden ke koupání příliš nelákalo. Od pátku se to ale má opět změnit, vrátí se tropy a o víkendu může být až 35 stupňů Celsia. Teploty nad 30 stupni se udrží i příští týden.