Tamní zastupitelé totiž uspěli s nabídkou, díky níž za více než jeden milion korun kluziště odkoupí. Lidé v Semilech tak už od příští zimní sezony budou moci bruslit přímo ve městě. Ještě předtím však musí radnice vybrat vhodnou lokalitu, kde provede potřebné potřebné půlmilionové úpravy. Dosud totiž není rozhodnuto, kde bude kluziště pravidelně v zimních měsících vyrůstat.

„Ve hře jsou dvě varianty, které zvažujeme. První je na stadionu v centru města, druhá možnost je vedle sportovního centra. Kluziště by reálně mohlo být v provozu zhruba po čtyři zimní měsíce. Na zbytek roku by se rozebíralo," uvedl před časem místostarosta Semil Tomáš Sábl.

Plocha má velikost 35 krát 17,5 metru. Spolu s jejím vybudováním musí město zajistit pevný podklad a případné další stavební úpravy. Nakoupit musí také geotextilii, která se pokládá pod ledovou plochu kvůli snížení intenzity slunečních paprsků. Odhadované náklady na sezónní provoz se podle semilské radnice pohybují na hranici 850 tisíc. Zhruba čtvrtinu z této částky by mohly pokrýt příjmy ze vstupného.