Vedoucí pošty Martina Černá po prvních dnech provozu s úsměvem sdělila: „Mohu říct, že jsou u nás spokojeni i ti zákazníci, kteří měli na zrušení poboček ve Mšeně a v Rýnovicích negativní názor. Teď zjišťují, že není špatné mít všechno pod jednou střechou."

Pošta nabízí provoz denně ve všední dny od osmi do osmnácti hodin. Navíc bude klientům k dispozici také v sobotu od 8 do 12 hodin.

„Ti, kteří nás už navštívili, poznali, že si mohou v nákupním centru vyřídit i jiné záležitosti. Dokonce říkali, že si rádi zajdou i na dobrý oběd," uvedla vedoucí pošty. Také zaměstnanci se v nových prostorách cítí lépe.

V bývalém objektu ve Mšeně museli řešit například každodenní nepořádek před poštou. V Rýnovicích zase neměli zákazníci kde zaparkovat.

Skalní fandové obou provozoven, kteří byli proti jejich zrušení, uváděli jako jeden z důvodů chybějící chodník k Rýnovce. Pravda je zatím na jejich straně. Na dotaz, zda bude pošta tuto záležitost řešit, odpověděla ředitelka Regionu Ústí nad Labem Olga Syková: „Jednali jsme s primátorem Petrem Beitlem a ten slíbil, že náklady na jejich zbudování zahrnou do rozpočtu města na příští rok. Sousední Obi spoluúčast odmítlo."

Pošta ukládací a podací

A co se stane s objektem pošty v Rýnovicích? „Do budoucna bude k prodeji," potvrdila ředitelka Syková.

Vedoucí pošty Martina Černá ještě doplnila informace o provozu: „Jsme pošta ukládací a podací. Doručování balíků a listovních zásilek zajišťuje hlavní pošta ve městě."

Připomenula, že si klienti mohou u přepážek koupit doplňkové zboží, třeba knihy, plyšové hračky nebo kartony na balíky. Mohou využít služeb spořitelen a pojišťoven, se kterými pošta spolupracuje.

Zaměstnanci tak mají ve své pracovní náplní mnoho činností, než pouze poštovní úkony. Je proto nutné, aby pravidla zázemí provozovny fungovala bezchybně. A právě tak je tomu na poště v Rýnovce. V současné době mají pracovní posty, až na jeden, obsazené.

Klienti se mohou těšit na profesionální odbavení v příjemném prostředí.

Dagmar Březinová