Charitativní kalendář si nechává fotit již několik let síť hotelů Morris. Na jeho stránkách se objevují přední české celebrity, jako jsou Gábina Partyšová, Veronika Chmelířová, Iveta Lutovská (Vítová) či Veronika Nová. Hvězdy fotí bez nároku na honorář, výtěžek firma následně věnuje na dobročinné účely.

V loňském roce podpořila například českolipský dětský domov. Českolipské radnici se tento rok podařilo navázat spolupráci s vedením sítě hotelů a to rozhodlo letošní výtěžek z kalendáře věnovat ve prospěch talentové soutěže Zlatý oříšek Libereckého kraje. „Peníze, které získáme, použijeme pro podporu talentovaných dětí. Chceme vytvořit grantový fond s jasnými pravidly, podle kterých budou moci děti, respektive jejich rodiče, o peníze žádat. Ty pak použijí na úhradu výdajů spojených se zájmovou činností, ve které děti vynikají," uvedla starostka České Lípy Hana Moudrá.

Kalendář Morris 2014 nafotí stejně jako v minulosti fotograf Daniel Zahrádka a bude černobílý.

Fotky hvězd

Dvanáct modelek se na fotografiích objeví společně se zajímavými uměleckými doplňky, svou účast v něm již potvrdila Gábina Partyšová. Fotit se začne koncem srpna, slavnostní křest proběhne 21. listopadu v Parkhotelu Morris v Novém Boru. Na křtu také starostka města Hana Moudrá převezme symbolický šek.

Známá jména spojená s Českou Lípou nebudou chybět ani v porotě Zlatého oříšku. Porotci stejně jako v loňském roce vyberou z vybrané patnáctky finalistů tři vítěze. Ti automaticky postoupí do celostátního kola. Finálový večer krajského kola je naplánovaný na 22. září v KD Crystal v České Lípě.

Pozvání do poroty letos přijali Miss ČR 2002 Kateřina Průšová, manažer českolipské Reas Agency Petr Svoboda, mistryně Evropy na 50 m prsa Petra Chocová, nebo tanečnice známá z pořadu ČT Star Dance Tereza Bufková.

Krajské kolo celostátní talentové soutěže Zlatý oříšek Libereckého kraje se poprvé uskutečnilo v loňském roce. Z prvního finále vzešly tři dívky, všechny postoupily do celostátního kola, ale žádné se nepodařilo dosáhnout na hlavní ocenění.

Oceněný autista

Zvláštní ocenění starostky Hany Moudré získal autista Jan Řehořek.

„Zvláštní cenu se chystám udělit i v letošním roce. Nebude ale pro mě jednoduché se rozhodnout. Již nyní máme přihlášené děti, které se zabývají zajímavými činnostmi, jako je například řecko-římský zápas. Přihlásila se i dětská hudební skupina," podotkla Hana Moudrá s tím, že děti od 6 do 14 let, kterým je soutěž určena mají možnost hlásit se až do 7. září