Předchozí
1 z 10
Další

Třešně v rumu

Michaela Janečková (Cosmopolis)

Třešně v rumu, Michaela JanečkováTřešně v rumu, Michaela JanečkováZdroj: Nakladatel

Třicetiletá Michaela, profesí redaktorka veřejnoprávní televize, potlačila svůj pud sebezáchovy a rozhodla se se svým o čtyři dekády starším dědou bezmála měsíc cestovat po Kubě. Když oběma balila kufry, ještě netušila, že za pár dní: stráví večer na policejní stanici na okraji Havany, pak se děda ztratí v pralese, že rum je oficiální snídaní šampionů a patery trenky na měsíc v pohodě stačí.

Jde o svérázné zápisky z cest, jež ve výsledku nejsou cestopisem, ale spíš deníkem bizarních situací v kubánských kulisách. Pokud čtenáře kdy zajímalo, co se stane, když sejme rudé třešničky z loga KSČM a naloží je do řízného kubánského rumu, v této knize najde odpověď.

Lov

Bernard Minier (XYZ)

Lov, Bernard MinierLov, Bernard MinierZdroj: Nakladatel

Kriminalistu Martina Servaze přivolají na místo nehody, kde auto srazilo nahého muže s jelení hlavou. Muže, který má na hrudi vypálené slovo „spravedlnost“. Ať už to znamená cokoli, jedno je jasné – v lesích francouzského Ariege se stal lovnou zvěří člověk. A to je pouze začátek děsivých událostí, které se daly do pohybu.

Astrid Lindgrenová
Děti z Bullerbynu, Pipi i Ronja. Rošťáci Astrid Lindgrenové umějí žít a přežít

Příběh Bernarda Miniera se odehrává v prostředí Ariège, které dokáže velmi barvitě popsat, jelikož zde trávil období svých studií. Stejně jako všechny předchozí knihy ze série jde o strhující thriller kombinující napínavé vyšetřování spolu s kritickým pohledem na současnou společnost. Ve svém žánru je Bernard Minier přirovnáván k takovým významným autorům, jako jsou Stephen King nebo Alfred Hitchcock.

Novinářky

Linda Bartošová (CPress)

Novinářky, Linda BartošováNovinářky, Linda BartošováZdroj: Nakladatel

Česká mediální scéna pohledem žen, které mají zásadní vliv na její podobu… Moderují zpravodajské pořady, vedou velké mediální domy, píšou o tématech, která hýbou světem. Jaké překážky musely ve své kariéře zdolávat a kde berou motivaci? Linda Bartošová, jedna z hlavních tváří zpravodajské ČT24, vyzpovídala své kolegyně napříč mediálním prostorem. Daniela Drtinová, Světlana Witowská, Lenka Kabrhelová a další výrazné osobnosti české žurnalistiky vám představí specifickou pozici žen na mediální scéně s nebývalou otevřeností.

Poslední slib

Kathryn Hughesová (Cosmopolis)

Poslední slib, Kathryn HughesováPoslední slib, Kathryn HughesováZdroj: Nakladatel

Po úspěších svých prvních tří románů s názvy Dopis, Klíč a Tajemství, kde kromě propletených linií milostného příběhu a odhalování starých tajemství otevírala i společenská témata s feministickým přesahem, zasadila Kathryn Hughesová svou čtvrtou knihu Poslední slib nejen do pošmourné Británie, ale i do slunného Španělska. Inspirací jí tentokrát byla skutečná místa, ať už vesnice mimo hlavní turistické trasy, nebo klášter, který má v rozuzlení velké záhady klíčovou roli. Hlavní hrdinka Tara se totiž až do tohoto kláštera musí vypravit, aby zjistila, co se před čtyřiceti lety stalo její matce.

Český a moravský les

Václav Cílek, Martin Polívka a Zdeněk Vacek (Dokořán)

Český a moravský les, Václav Cílek, Martin Polívka a Zdeněk VacekČeský a moravský les, Václav Cílek, Martin Polívka a Zdeněk VacekZdroj: Nakladatel

Autory knihy LES příliš nezajímá, kdo – ať už příroda, konkrétní lidé či instituce – v dobrém či špatném způsobil současný stav českého a moravského lesa, ale co se s ním dá dělat. Soustředili se na budoucnost.

Temná zákoutí
Severské detektivky i superautoři. Tyto knížky by neměl Ježíšek vynechat

Kniha je rozdělena do čtyř hlavních kapitol Původ, vývoj a význam našich lesů, Lesy a jejich dřeviny, Hmyz a zvířata v lese a Lidé a les. Na konci každé z nich jsou shrnuty komentáře a klíčové údaje a ty nejdůležitější se objevují v závěru knihy.

Všechny fotografie v knize zachycují stav lesa v letech 2010–2020, v případě kůrovcové kalamity po roce 2015.

Terapie

B. A. Parisová (Motto)

Terapie, B. A. ParisTerapie, B. A. ParisZdroj: Nakladatel

Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci.

V Terapii se spisovatelka B. A. Parisová, autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, vracík tomu, v čem je nejlepší, a to k napínavému psychologickému thrilleru. Kniha získala ocenění Bestseller USA Today!

Ocelové srdce

Albert Čuba (XYZ)

Ocelové srdce, Albert ČubaOcelové srdce, Albert ČubaZdroj: Nakladatel

Pasák a jeho prostitutka, noční recepční v jediném velkém hotelu ve městě, herecká hvězdička z Prahy, zkorumpovaný politik a jeden rádoby investigativní novinář. To nemůže dopadnout dobře! Krátká akce, která měla být dílem jediné noci, se tak trochu zvrtne. Někdo přijde o život hned a někdo až později. A někdo se nad sebou zamyslí až za mřížemi. Děti noci jinak ani nekončí. Tohle je jejich příběh. Tak tedy vítejte ve městě, kterému se říká černé…

Kniha je prvotinou herce, režiséra a principála Divadla Mír Alberta Čuby. Jeho literární počin potěší všechny vyznavače kvalitní literatury, v níž se hlavní postavy nebojí říkat a dělat hodně tvrdé a drsné věci.

Domek v Irsku

Julie Caplinová (Cosmopolis)

Domek v Irsku, Julie CaplinováDomek v Irsku, Julie CaplinováZdroj: Nakladatel

Bestsellerová autorka Julie Caplinová posílá hrdinky svých romantických knih do různých světových metropolí, kde najdou nejen lásku, ale především samy sebe. V jarní novince Domek v Irsku se Hannah rozhodne vyměnit kariéru úspěšné právničky za vyhlášený kurz vaření v Irsku. Cestou se zastaví v Dublinu, kde potká charismatického Conora. Když se přesune na malebný venkov, zjistí, že to, co se stalo v Dublinu, tak docela v Dublinu nezůstalo… Kulinářská škola, ukrytá mezi zelenými kopci, naučí Hannah víc než kuchařské základy.

Božena Němcová na obraze Josefa Hellicha
Smutný konec Němcové: První výtisky Babičky ji rozplakaly, druhý den zemřela

Horkou jehlou

Rudolf Havlík (Motto)

Horkou jehlou, Rudolf HavlíkHorkou jehlou, Rudolf HavlíkZdroj: Nakladatel

Dávám věci do pořádku. To je moje práce. Hasím průšvihy pro textilní korporace na druhé straně světa. V Indii, Číně, Indonésii nebo Pákistánu. Viděl jsem bouřky nad Himálajem a svítání na ostrově, co není na mapě. Cítil jsem déšť uprostřed džungle v Malajsii a spalující horko na indických pláních. Slyšel jsem burácení vodopádů v Bangladéši a praskání ledovců v Arktidě. Potkávám lidi, které nikdo nezná, a vídám věci, které bychom měli znát, ale nechceme. Někdy mi jde o krk a jindy mi do klína spadnou všechny krásy světa. Řekl bych vám, abyste se připoutali, ale tahle jízda je bez pásů. Tak se mě držte.

Druhý dobrodružný román známého českého režiséra, scenáristy a spisovatele Rudolfa Havlíka nabízí asijskou exotiku, humor, ale také zamyšlení.

Velikonoce našich babiček

Alena Gajdušková, Alena Scheinostová (Dauphin)

Velikonoce našich babiček, Alena Gajdušková, Alena ScheinostováVelikonoce našich babiček, Alena Gajdušková, Alena ScheinostováZdroj: Nakladatel

Publikace Velikonoce našich babiček čtenářům je volným pokračováním bestselleru Vánoce našich babiček. Stejně jako u minulého titulu Alena Anežka Gajdušková sebrala a sepsala lidové obyčeje a recepty, zatímco Alena Scheinostová přidala liturgické zvyklosti. Kniha je bohatě doplněna ilustracemi.