Předchozí
1 z 12
Další

Zdroj: se svolením Radioservis

Filip Rožek: Gump – Jsme dvojka (Radioservis)

Nová Gumpova cesta začne přesně tam, kde ta předchozí skončila. Se svým milovaným Béďou Kozím Bobkem projdou příběhem, který už jim dávno předtím napsaly hvězdy. Knížka pro všechny, kteří dokážou číst ze psích očí, ale i pro ty, kteří to zatím neumějí a nebo nevěří, že je to možné. V režii Lukáše Hlavici namluvil Ivan Trojan.

Zdroj: se svolením Tebenas

Korespondence V+W (Tebenas)

Dvojice nerozlučných klaunů, která směla spolu na jevišti pobýt pouhých dvanáct let. Přišla válka, po ní změna režimu a jejich neutuchající přátelství bylo odkázáno na dalších více než třicet let jen na občasný telefonát a psaní dopisů. Dopisů plných upřímnosti, bez příkras, bez snahy se zalíbit. To vše v 560 dopisech. Dva legendární klauni prožívají přes oceán všechny své pracovní úspěchy i nezdary a osobní tragédie. Nechybí ani přesný popis boje se státní mocí na obou stranách Atlantiku. Čtou Norbert Lichý, Václav Knop a Daniela Kolářová.

Zdroj: se svolením Audioteka

David Laňka: Já, vrah 2 (Audioteka)

Co se odehrává v hlavě chladnokrevných vrahů? Jaké byly okolnosti jejich jednání a jak o něm následně hovořili s kriminalisty? Příběhy inspirované skutečnými událostmi přináší druhá série audioseriálu Já, vrah, kde v roli Vyšetřovatele opět exceluje David Švehlík. Coby kriminálníci se tentokrát představí například Kryštof Hádek, Josef Trojan nebo Karel Heřmánek mladší. Naléhavost tématu a mrazivý dojem z celého poslechu umocní superprodukční zpracování, o které se postarala Audioteka. Za autentickým zvukem i efekty se tvůrci i tentokrát vydali do terénu.

Scénárista a režisér David Laňka se v audioseriálu Já, vrah 2 zaměřil na zločince, kteří v touze po penězích či pod vlivem své závislosti a posedlosti vzali život lidem, jež jim důvěřovali.

Zdroj: se svolením Radioservis

Vlastimil Hort: Král v nesnázích (Radioservis)

Šachový turnaj v hotelovém letovisku na Slunečném pobřeží je poznamenán vraždou českého hráče. Při krátkém přerušení partie je velmistr Michal Talián nalezen na hotelové chodbě s rozdrcenou lebkou. Bulharská policie přizve ke spolupráci pražského detektiva Bodláka. Pět podezřelých má zjevně neprůstřelné alibi. Vraždilo se kvůli vítězství na turnaji? Nebo jde o soukromé vyřizování účtů? Jeden z nejlepších šachistů československé historie napsal v roce 1977 tři detektivní povídky z šachového prostředí. K jejich knižnímu vydání došlo až v roce 1989 v Německu, kde od poloviny 80. let žije. Čte Luboš Veselý.

Zdroj: se svolením Témbr

Angela Marsonsová: Zlámané kosti (Témbr)

Mysleli si, že budou v bezpečí. Mýlili se. Zavražděná prostitutka a opuštěné dítě - dva nálezy během jedné zimní noci odstartují další zneklidňující vyšetřování inspektorky Kim Stoneové. Další, které jí donutí čelit tváří v tvář někomu z jejího hrůzného dětství. Když poté v rychlém sledu někdo v Black Country zabije další tři osoby živící se sexem, každou brutálněji než tu předešlou, je jasné, že první oběť patrně započala řadu „úlovků“ sériového vraha. Ve stejnou dobu se rozběhne pátrání po zoufalé ženě, která nechala své novorozené dítě na stanici. I tento zprvu jasný nešťastný případ odloženého dítěte se však dočká děsivého zvratu… a neméně děsivého odhalení. Čte Jitka Ježková.

Zdroj: se svolením Supraphon

Hana Zagorová: …dřív než to zapomenu (Supraphon)

Poutavý životní příběh jedné z našich nejznámějších zpěvaček. Hana Zagorová, která zemřela v srpnu 2022, se v knize otevřeně podělila o své vzpomínky na cestu za štěstím a úspěchem, na lásku i životní strasti a radosti. Kniha vznikala na přelomu milénia (vydalo nakladatelství Ikar) ve spolupráci zpěvačky s renomovanou publicistkou Míšou Zindelovou. Audioknihu nyní načetla zpěvaččina celoživotní přítelkyně, herečka Vlasta Peterková. Nahrávka je doplněna o úryvky z nejslavnějších písní, z nichž některé si zpěvačka sama otextovala. Dozvíte se leccos zajímavého o její rodině, dětství, tvorbě i o jejím manželovi Štefanu Margitovi, o přátelích, kolezích a fanoušcích.

Zdroj: se svolením OneHotBook

Petra Soukupová: Divné děti a smutná kočka (OneHotBook)

Herci Kristýna Ryška, Matyáš Valenta a Patricie Solaříková Pagáčová se po pěti letech sešli při natáčení volného pokračování úspěšného Klubu divných dětí Petry Soukupové. Renomovaná vypravěčka se vrátila k malým outsiderům, kteří si získali vrstevníky i rodiče (nominace na Zlatou stuhu a 3. místo v soutěži Nejlepší audiokniha pro děti a mládež 2019). Do jejich života tentokrát zasáhnou bezprizorní kočka a samotářská seniorka, o níž se povídá ledacos, dokonce i to, že je čarodějnice. Autorce se podařilo citlivě zachytit další příběh těch, kteří jsou nuceni nést břemeno jinakosti. Okolí jim zrovna nepomáhá, naopak jim rádo ještě polínko přiloží. Napínavé a dojemné vyprávění o divných dětech, jež smutná kočka přiměla stát se hrdiny, vydává OneHotBook.

Zdroj: se svolením Tympanum

Mariana Leky: Co je odtud vidět (Tympanum)

Snový román německé spisovatelky o lásce, kterou doprovází smrt, a smrti, kterou doprovází láska. Luisa žije na poklidné vesnici, jejíž magickou atmosféru dotváří i její babička Selma a mladík Frederik. Román, který vyšel česky v Prostoru (2021), získal prestižní ocenění Nejoblíbenější kniha německých nezávislých knihkupců za rok 2017. Od svého vydání se drží v žebříčku bestsellerů týdeníku Der Spiegel a dosud byl přeložen do čtrnácti jazyků. Pro Tympanum jej načetla herečka Helena Dvořáková.

Zdroj: se svolením OneHotBook

Jaroslav Havlíček: Zavražděný sen a jiné povídky (OneHotBook)

Jaroslav Havlíček, význačný představitel české meziválečné prózy, vstoupil do literárního světa velmi nesměle jako autor poezie, jeho verše byly poprvé otištěné roku 1924. Těžištěm jeho následující tvorby však byly povídky a romány. „Jako většina Havlíčkových čtenářů jsem znal Petrolejové lampy, Neviditelného nebo Helimadoe, ale dlouho mi zůstaly utajené autorovy povídky. Když jsem je objevil, okamžitě mě uhranuly,“ prohlašuje herec Igor Bareš, interpret nové audioknihy Zavražděný sen a jiné povídky. „Havlíček umí na malé ploše zachytit tragický rozměr lidského života,“ doplňuje herec, který s přáním natočit výběr Havlíčkových povídek a několika raných básní vydavatelství OneHotBook oslovil. „Za úhelný kámen považuji povídku Přicházející z pekel, která vypráví o tom, jak strašné činy jsme schopni páchat pro lásku,“ dodal.

Zdroj: se svolením Radioservis

Nina Špitálníková: Mezi dvěma Kimy (Radioservis)

Nahrávka, původně připravená pro Radioknihu Českého rozhlasu Plus, nabízí unikátní vhled do života v Severní Koreji, zemi, do níž se člověk běžně nepodívá. A pokud ano, vidí jen to, co mu režim chce ukázat. Nině Špitálníkové se během studií na tamní prestižní univerzitě zdařilo pečlivě budovanou oponu odhrnout. Přestože byla jako zahraniční studentka svázána řadou zákazů, její zvídavost ji přiměla některé z nich porušit a proniknout za zeď, kterou mezi cizince a běžné Severokorejce staví všudypřítomná propaganda. Knihu načetla Barbora Goldmannová.

Zdroj: se svolením OneHotBook

Bono: Surrender (OneHotBook)

Vážná operace srdce přiměla frontmana kapely U2 k bilancování. Memoáry irské rockové legendy a zpěváka jedné z nejprodávanějších kapel světa, se záhy staly bestsellerem The New York Times a The Sunday Times. Bill Gates je označil za nejlepší autobiografii rockové hvězdy, kterou zná. Bono v nich líčí svůj pozoruhodný život, bolestné dospívání a výzvy, jimž musel čelit, přátele a rodinu, kteří ho formovali a podporovali. Jeho životopis si nyní mohou vychutnat také čeští posluchači. Náročné role vypravěče, který přibližuje zpěvákovu složitou cestu ke slávě i jeho upřímné postřehy ze zákulisí hudebního průmyslu, se ujal divadelní a filmový herec a hudebník v jedné osobě Jan Kolařík. Každou kapitolu otevírá jedna z proslulých písní U2.

Zdroj: se svolením Témbr

Abi Elphinstoneová: Kroniky nezmapovaných království – Dvojčata a kapradí (Témbr)

Máte rádi své sourozence? Dvojčata Foxana a Fixl jsou spíš nepřátelé než kamarádi. Soupeří, kdo přijde s geniálním obchodním plánem, zdědí rodinný majetek a vyhne se vyhnanství mezi tučňáky. Jenže potom se nečekaně ocitnou v kouzelném království Praleskáp a začnou zjišťovat, že sucho, které dlouhé měsíce sužuje svět, asi nějak souvisí s harpyjí Morgou a její nezřízenou touhou po moci. A také že na světě jsou i důležitější věci než peníze a ostré lokty. Dobrodružná výprava je zavede do světélkující džungle plné zlatých panterů, oblizní, svištiperů a zakletých chrámů. Dokážou pro jednou spolupracovat a porazit Morgu i s její černou magií? Vhodné pro děti od 9 let. Čte David Novotný.