Předchozí
1 z 10
Další

Zdroj: se svolením OneHotBook

Alena Mornštajnová: Les v domě (OneHotBook)

Dětská hrdinka nového románu Aleny Mornštajnové se zdá být všem na obtíž. Otec se vypařil během povodní, matka raději tráví čas se svými amanty a dědeček s babičkou, kterým zůstala viset na krku, pro ni nemají jediné vlídné slovo.

Mlčenlivá cácora, jak jí nedůtklivá babička přezdívá, tak vede hodně osamělý život, jen s nástupem do školy vymění svou imaginární kamarádku Moniku za přátelství se živelnou a upovídanou spolužačkou Ester, v jejímž stínu pak tráví nelehká léta dospívání. Stále se však nemůže zbavit hluboce zakořeněného strachu z lesa, který v ní probouzí děsivé vzpomínky. Ale o takových věcech se v jejich domě nikdy nemluví…

Dosud nejtemnější příběh z pera oblíbené české autorky, o jehož protagonistku se až do poslední stránky nepřestanete strachovat.

Čte Ivana Uhlířová.

Zdroj: se svolením Cosmopolis

Robert Bryndza: Ďáblova cesta (Cosmopolis)

Čtvrtý díl krimisérie s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou, kterou neopatrnost při každodenním ranním plavání přivede až do nemocnice, kde potká Jean Julingsovou. Ta jí vypráví srdceryvný příběh o tom, jak se před jedenácti lety během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil její tříletý vnuk Charlie.

Kate, ještě otřesená z toho, že se málem utopila, souhlasí, že se s Tristanem Harperem případu ujmou a pokusí se zjistit, co se tehdy mohlo stát. Když se Kateina a Tristanova detektivní agentura začne událostmi té osudné noci zabývat, zjistí, že Jean má problematickou minulost, a navíc jim neříká úplnou pravdu.

Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen, nebo spadl do řeky, která mizí v Ďáblově rokli?

Když Kate a její pomocník Tristan zjistí, že sociální pracovnice, která se tehdy o Jean a její dceru Becky zajímala, byla nalezena brutálně zavražděná krátce poté, co Charlie zmizel, budou muset přehodnotit vše, co si do té doby o případu mysleli…

Čte Martin Stránský.

Zdroj: se svolením Radioservis

Karin Lednická: Životice (Radioservis)

Životice, malá vesnice uprostřed Těšínského Slezska, byla po Mnichovu zabrána Polskem, po 1. září 1939 se jako dobyté území stala součástí Říše. V noci ze 4. na 5. srpna 1944 zastřelili partyzáni v životickém hostinci tři příslušníky gestapa. Následovalo tragické ráno 6. srpna, během kterého gestapo zavraždilo 36 mužů ze Životic a okolí.

Karin Lednická vytváří plastický obraz tragédie, rekonstruuje události, které jí předcházely, i ty, jež následovaly. Neboť popravami nic neskončilo. Čtyřicet lidí bylo odvlečeno do koncentračního tábora, zpět se vrátili pouze čtyři. Zbytky životických rodin se dodnes se srpnovým ránem nevyrovnaly.

Čtou Zuzana Truplová a Norbert Lichý.

Zdroj: se svolením Audioteky

Agatha Christie: Svědkyně obžaloby (Audioteka)

Divadelní kritici ji považují za nejlepší hru Agathy Christie. Sama autorka z ní měla po premiéře dobrý pocit. Nyní si příznivci detektivních příběhů mohou Svědkyni obžaloby vychutnat i v působivém audioknižním provedení.

Vyprávění se z velké části odehrává u soudu, kde se mladík Leonard Vole snaží zprostit obvinění z vraždy Emily Frenchové – o čtyřicet let starší dámy, která do něj byla zamilovaná a odkázala mu svůj majetek. Obhajoby se ujme právní zástupce pan Mayhew spolu s královským radou Sirem Wilfridem. Právě jim se dostane do rukou šokující důkaz, který může vše zvrátit.

V hlavních rolích se představují Viktor Kuzník, Petr Štěpán, Libor Hruška a Barbora Goldmannová.

Zdroj: se svolením Supraphonu

Karel Nešpor, Daniela Fisherová a další: Pohádkové meditace a jógové povídky (Supraphon)

Známý lékař Karel Nešpor je autorem krátkých pohádek pro zamyšlení a jógových cvičení určených dětem i jejich rodičům. Spisovatelka Daniela Fischerová píše drobné pohádkové příběhy, jejichž základním motivem je směřování k dobrotě, vyrovnanosti a klidu duše. Vyprávění obou tvůrců společně s dalšími texty a staroindickými bajkami vychází jako audiokniha, kterou načetli herci Tereza Bebarová a David Matásek.

„Proč jóga pro děti? Jak napsal pan doktor Nešpor, umět zvládat stres a chránit tak své zdraví je důležité pro dospělé i pro děti. Správně prováděná jóga podporuje zdravý tělesný vývoj. Rozvíjí tvořivost, představivost a soustředění a pomáhá lepšímu poznání sebe i druhých. Pomocí jógy se dají snižovat úzkosti, deprese a dokonce i zlepšovat školní prospěch,“ uvádí režisér Alan Piskač.

Zdroj: se svolením Témbru

Oliver Pötzsch: Hrobník (Témbr)

Píše se rok 1893. Augustin Rothmayer pracuje jako hrobník na známém vídeňském ústředním hřbitově. Nevrlý podivín je současně velmi sečtělý a vzdělaný samouk. Ve volných chvílích sepisuje Almanach pro hrobníky. Inspektor Leopold von Herzfeldt ho však připraví o klid. Mladý policista totiž potřebuje odborníka na vše, co souvisí se smrtí.

Vyšetřuje brutální vraždy vídeňských služek. Každá z nich byla nemilosrdně probodnuta kůlem. Hrobník ví, že tímto způsobem byli od dávných dob nebožtíci drženi ve svých hrobech, aby neškodili živým. Řádí snad ve Vídni vrah věřící v upíry?

Interpretem audioknihy je Otakar Brousek.

Zdroj: se svolením Radioservisu

Václav Erben: Vražda pro zlatého muže (Radioservis)

Kapitán Exner, známý elegán a lamač ženských srdcí, tentokrát vyšetřuje zločin z vášně, jíž vyvolávají nejen krásné ženy, ale také, a možná především, peníze. Zlatý muž je totiž vzácný soubor předmětů z doby stěhování národů. Poklad nedozírné ceny byl brzy po objevení ukraden z muzea okresního města, aby se po letech objevil v soukromé sbírce ve Francii.

Vyšetřovatel a jeho dva pobočníci Vlček s Beránkem vstupují do příběhu ve chvíli, kdy na archeologické konferenci dojde k napadení a sebevraždě a při vykopávkách je objevena mrtvola, která rozhodně nepatří do archeologického portfolia.

Další z případů Michala Exnera, které vydal Radioservis, čte Tomáš Jirman.

Zdroj: se svolením OneHotBook


Mario Puzzo: Kmotr (OneHotBook)

Vše pro rodinu. Tak pravil padrino – a basta! Pár měsíců po druhé světové válce je organizovaný zločin pod taktovkou gangsterů z řad italských přistěhovalců stejně čilý, jako kdyby Amerika s Alem Caponem nikdy nezatočila. Pod pláštíkem firmy na dovoz sicilského olivového oleje provozuje don Vito Corleone „stát ve státě“, v němž coby nekorunovaný vladař pořádá audience prosebníků.

Stačí lusknout prsty, aby si je dobrodiním zavázal.

Nejoblíbenější mafiánskou ságu zfilmoval s plejádou známých herců režisér Francis Ford Coppola. Představitel dona Vita Marlon Brando obdržel za svůj výkon Oscara i Zlatý glóbus a tytéž ceny získaly roku 1973 též scénář a snímek jako celek.

Jako audioknihu dílo namluvil pod režijním vedením Michala Bureše Oldřich Kaiser, jehož sugestivní vyprávění činí z této velké mafiánské ságy ještě větší prožitek, než jaký sama o sobě ve své literární podobě představuje.

Zdroj: se svolením Tympanum

David Walliams: Babička drsňačka znovu v akci (Tympanum)

Už je to rok, co se dvanáctiletý Ben a jeho babička, převlečená za Černou kočku, vydali na invalidním skútru ukrást do Toweru korunovační klenoty. Plán se nezdařil a babička drsňačka už nežije. Bena opustila touha být lupičem klenotů, a místo toho se chce stát instalatérem. Stane se však cosi nevysvětlitelného. Je ukraden nejcennější světový poklad – posmrtná maska faraona Tutanchamona. A stopy vedou k Černé kočce!

Rozluští Ben tuhle záhadu? Napínavý a zábavný příběh, který vás jistě rozesměje, čte Jiří Lábus.

Zdroj: se svolením Radioservisu

Rudyard Kipling: Mauglí (Radioservis)

Hluboký příběh o přátelství, lásce, ale i o boji o přežití nás zavede do džungle,  v níž se malý chlapec Mauglí bude muset naučit vlčí řeči, zákonům džungle a pravidlům slušného chování. Rozhlasová dramatizace je doprovázena Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu.

V hlavní roli Mauglího se představí Jan Cina. Dále hrají a zpívají Vojtěch Vondráček, Jiří Vyorálek, Vasil Fridrich, Martin Finger, Helena Dvořáková, Miloslav König, Václav Neužil a další.