Hrdinové její nové knihy jsou Kuba a plyšové prasátko Pašík. Nehnou se od sebe na krok – to se ale jednoho Štědrého večera změní. Chlapec totiž o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřebuje zázrak, aby milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, jeden takový se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli. 

Knihy o Harry Potterovi jsou oblíbené i v Česku.
Harry Potter prodal Harryho Pottera. Skutečný nositel jména dal knihu vydražit

 J. K. Rowlingová je autorkou série knih o Harrym Potterovi, která vycházela v letech 1997–2007. Knihy vyšly ve dvou stovkách zemí, přeloženy byly do desítek jazyků. Na základě série vzniklo několik úspěšných velkofilmů. Spisovatelka je nositelkou mnoha ocenění včetně Řádu Britského impéria, který jí udělila královna Alžběta II. za zásluhy o dětskou literaturu, španělské Ceny prince asturského, francouzského Řádu čestné legie a nejvyššího ocenění pro autory dětských knih, ceny Hanse Christiana Andersena. Angažuje se v mnoha charitativních hnutích včetně podpory znevýhodněných dětí.

Pro dospělé čtenáře napsala román Prázdné místo a pod pseudonymem Robert Galbraith vydává detektivní sérii s hlavním hrdinou Cormoranem Strikem. A vrací se i do kouzelnického světa – například scénářem k filmům Fantastická zvířata a kde je najít.