Předchozí
1 z 10
Další

Zdroj: se svolením Rosier

Jana Bernášková: Koloušek (Rosier)

Než herečka Lucie získá roli svých snů, čeká ji i její malou dceru Kiki spousta nečekaných zvratů. Zamiluje se totiž zrovna ve chvíli, kdy se má vdávat. Měla by vstoupit do manželství, když touží být celou svou duší svobodná? Naštěstí má ale své letité kamarádky, které jí vždy dobře poradí a zároveň odkryjí nové a dosud netušené rozměry erotiky a vzrušení.

Příběh Kolouška je rychlý, bláznivý a v mnohém vás překvapí. Otvírá lechtivá témata, o nichž se příliš nemluví, ale která zároveň všichni žijeme. Jde o už třetí knihu herečky Jany Bernáškové známé ze seriálu Vyprávěj.

Zdroj: se svolením Knihy Zlín

Jorn Lier Horst: Otázka viny (Kniha Zlín)

William Wisting si od zločinu neodpočine ani během dovolené. Když mu přijde anonym odkazující na dávno vyřešenou vraždu sedmnáctileté dívky, rozhodne se případ přezkoumat. Zdá se, že něco nesedí… A další dopisy to potvrdí. Vrchního komisaře se zmocňuje nepříjemný pocit, že s ním tajemný pisatel manipuluje jako s loutkou. Podaří se mu odhalit jeho identitu a motiv? A co když vše souvisí i se současným zmizením další mladé ženy? Pravda je zahalená v mlze iluzí, Wisting ji však hodlá najít za každou cenu.

Zdroj: se svolením Ikaru

Michal Viewegh: Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva (Ikar)

Stárnoucí spisovatel Mojmír se během uprchlické krize rozhodne ubytovat občany Ukrajiny prchající před válkou. Na prahu jeho sázavského domu tak jednoho dne stanou čtyřiatřicetiletá Oxana se synem Sašou. A plachá a věčně se za něco omlouvající Oxana v cynickém Mojmírovi nevědomky vyvolá city, o nichž si nemyslel, že jich ještě někdy bude schopen…

Novinka Michala Viewegha potěší všechny jeho příznivce.

Zdroj: se svolením XYZ

Jonathan Freedland: Únik z Osvětimi – Opravdový příběh Rudolfa Vrby (XYZ)

V dubnu 1944 se Rudolf Vrba stal prvním Židem, jenž utekl z Osvětimi. Udělal to, aby odhalil pravdu o táboře smrti a varoval poslední Židy v Evropě před krutým osudem čekajícím na konci železniční trati. Vrba propašoval ven vůbec první podrobný popis Osvětimi – a ten se dostal až k Franklinu Delanoovi Rooseveltovi, Winstonu Churchillovi nebo papeži. Strhující vyprávění od oceňovaného žurnalisty vás provede neuvěřitelným, a přesto skutečným, příběhem muže, který odhalil nejtemnější tajemství holocaustu.

Zdroj: se svolením Motta

Radka Třeštíková: Kde jsi, když nejsi (Motto)

Radka Třeštíková, autorka výrazných bestsellerů současnosti, vydává svou osmou knihu. Tentokrát bouřlivé a vášnivé vyprávění o rozchodu. Syrový vztahový román Kde jsi, když nejsi hledá hranice toho, co připustíme jako pravdivý obraz sebe sama.

„Toto je příběh o svobodě, závislosti, zbabělosti a statečnosti. O poslušnosti, laskavosti i lhostejnosti. O naději a beznaději. O zraňování a zraňování se. Toto je příběh bez pravidel. Je to jenom hra, anebo jde o život?“ stojí v anotaci novinky.

Zdroj: se svolením Cosmopolis

Julie Caplinová: Útěk na venkov (Cosmopolis)

Ilustrátorka Ella odjede z milovaného Londýna na venkov hlídat dům své kmotry Magdy poté, co jí partner oznámil, že si potřebuje dát pauzu. Chce si tam utřídit myšlenky a přijít na to, co od života doopravdy chce.

Magda ale zapomněla zmínit jednu maličkost – že na ni v domě bude čekat fenka Tess, o kterou je třeba pečovat. Jak si Ella poradí se čtyřnohou spolubydlící, s mrzutým veterinářem Devonem a starousedlíky, kterým soukromí moc neříká? Přehodnotí svůj život a dá šanci lásce, i když si slíbila, že se bude mužům vyhýbat? Nový román od Julie Caplinové, autorky oblíbené série Romantické útěky, je samostatnou knihou bestsellerové autorky.

Zdroj: se svolením Kalibru

Josef Klíma: Sedm schodů k moci (Kalibr)

Napínavý příběh ženy, která uměla okouzlit, uměla si jít tvrdě za svým, milovala luxus, vlivné muže a moc. Děj je volně inspirován českým politickým prostředím po roce 2000. Sleduje životní cestu a kariérní vzestup venkovské servírky Anny Malé až do nejvyšších politických pater a ložnice ministra Tomáše Vichra… K tomu jí vydatně pomáhá cynický bulvární novinář Ivan Krčka. Podle knižní předlohy natočila televize Prima stejnojmenný televizní seriál s Evou Podzimkovou a Jiřím Vyorálkem v hlavních rolích.

Zdroj: se svolením Bourdonu

Simona Votyová: Kdyby (Bourdon)

Příběhy Simony Votyové vycházejí ze skutečnosti. V knize Kdyby se inspirovala tím, co se stalo její dceři Sabině. Loni byla přepadena na dámském WC v klubu, kde ji zbil násilník a způsobil jí otřes mozku. Měla štěstí, že její kamarádka stačila zavolat ochranku. Nicméně jaké bylo její překvapení, když policie nakonec případ uzavřela s tím, že pachatelem a násilníkem je ona… Román kromě spletitých vztahů upozorňuje i na problémy transsexuálů.

Zdroj: se svolením Prostoru

Narine Abgarjanová: Čtyři ženy a jeden pohřeb (Prostor)

V provinčním arménském městečku Berd zemře kameník Simon, který je znám jako velký záletník. Spolu s manželkou, všemi příbuznými a sousedy se s ním přicházejí rozloučit také čtyři jeho bývalé milenky – každá se svým životním příběhem, s dávnou šťastnou vzpomínkou. Simon procházel životem těchto zlomených, ztrápených, zavržených a zneuctěných žen jako životodárná síla, která jim vrátila ženské sebevědomí, radost a vědomí, že svět může být přese všechno strádání krásný.

Autorka bestselleru Tři jablka spadlá z nebe čtenáře znovu přesvědčuje o nevyzpytatelnosti života, síle lásky a štěstí, jež přicházejí, když je člověk nejméně čeká.

Zdroj: se svolením Moby

František Niedl: Na králův příkaz (Moba)

Na bývalého žoldnéře, rytíře, majitele hradu Jenčov a hlavního hrdinu knižní série Ondřeje z Rohatce čeká další, v pořadí již třetí, dobrodružství.

Tentokrát se Ondřejovi z Rohatce podařilo vyvléci se z osidel křivoklátského purkrabího Chvala z Valdéře, jenž ho chtěl připravit o hrad Jenčov i hamr na výrobu železa. Ondřej však čeká na den, kdy bude vyzván, aby následoval svého krále do boje. Píše se rok 1341 a Janu Lucemburskému zbývá posledních pár let života…