Předchozí
1 z 10
Další

Zdroj: se svolením Prostor

Abdulrazak Gurnah: Ráj (Prostor)

Průlomové dílo nositele Nobelovy ceny za literaturu se zaměřuje na klíčové otázky spojené s kolonialismem a zároveň nabízí neobyčejný pohled na život a zrání chlapce Júsufa na počátku 20. století v Tanzanii, kam postupně začíná pronikat evropská moc. Román odkrývá na jedné straně tamní drsný svět, jeho složité mocenské a ekonomické vztahy i neúprosnou každodenní realitu obyčejných, nemajetných lidí, na druhé straně je také úchvatným obrazem divoké, exotické krajiny, jejích obyvatel, historie a kultury. Název románu nikoli náhodou odkazuje k náboženské tematice a motivům, které v díle silně rezonují a dodávají mu nadčasový rozměr.

Zdroj: se svolením Kalibr
Oliver Pötzsch: Hrobník a dívka (Kalibr)

Druhá ze série detektivek Olivera Pötzsche, v níž je hlavní postavou nevrlý podivín a velmi sečtělý hrobník z vídeňského ústředního hřbitova Augustin Rothmayer. V té první nazvané Hrobník pomáhá vyšetřovat brutální vraždy vídeňských služek v roce 1893. Teď se píše rok 1894 a inspektor Leopold von Herzfeldt vyšetřuje kuriózní případ. V uměleckohistorickém muzeu byla nalezena mrtvola slavného profesora – nabalzamovaná přesně podle staroegyptských klasických postupů. Stal se profesor obětí starověké kletby? Leopold hledá radu u Augustina Rothmayera. Kdo jiný by měl být větším znalcem umrlčích záležitostí než poněkud mrzoutský hrobník?

Zdroj: se svolením Metafora

Eliza Knightová: V hlavní roli Adele Astairová (Metafora)

Málokdo ví, že první taneční partnerkou slavného Freda Astaira byla jeho starší sestra Adele. Sourozenci Astairovi byli dětskou senzací již na počátku století a kritikové tehdy dokonce považovali o tři roky starší Adele za tu talentovanější a zářivější polovinu sourozeneckého dua. U nohou jí klečeli synové z nejváženějších aristokratických rodin, ovšem Adele měla o svém životě jinou představu… Příběh Adelina života se v rychlém tempu odvíjí na pozadí převratných historických událostí. Jak ve velkém, celosvětovém měřítku, tak i v drobných detailech týkajících se postavy Adele se autorka důsledně přidržuje faktů a už od první stránky nás vtáhne do atraktivního, ale mnohdy i drsného světa profesionálních tanečníků.

Zdroj: se svolením Jota

Robinne Leeová: Představa o tobě (Jota)

Jak to asi dopadne, když mezi rozvedenou čtyřicátnicí Solène a mladičkým světoznámým muzikantem přeskočí jiskra? To, co začíná jako sled utajovaných schůzek, se rychle promění ve vášnivý a upřímný vztah. Když se ale jejich románek stane virální senzací a oni se, včetně dcery Isabelle, stanou terčem šílených fanoušků a dravých žurnalistů, Solène musí čelit tomu, jak její osobní život ovlivňuje životy těch, které má nejraději… Román, volně inspirovaný zpěvákem Harrym Stylesem, zaujal i filmaře. Chystá se jeho filmové zpracování s Anne Hathawayovou a Nicholasem Galitzinem v hlavních rolích.

Zdroj: se svolením Grada

Dagmar Beňaková: Dopisy od Sisi (Grada)

Kniha nechává nahlédnout do osobní korespondence rakouské císařovny Alžběty uložené v tajném domácím archivu rodu Wittelsbachů. Co psala své matce? Jaký vztah měla s Ludvíkem II. Bavorským? Nebo s kým spiklenecky inscenovala svatbu starší dcery Gisely? Autorka rozdělila Sisina psaní celkem do šesti kapitol podle adresátů, kterým byla určena, a doplnila je o společenské souvislosti. Díky tomu čtenáři získají nový ucelenější pohled na život rakouské císařovny.

Zdroj: se svolením Ikar

Anne Jacobsová: Panský dům – Shledání (Ikar)

Šestá kniha ze série Panský dům se odehrává opět v německém Augsburgu, tentokrát v roce 1939. Rodinu Melzerových a jejich zaměstnance čekají těžké časy. Druhá světová válka vypukne co nevidět a je jasné, že se změní život všech obyvatel panského domu. Textilní továrna stojí těsně před krachem a Paul musí opět činit nepříjemná rozhodnutí. Navíc bez své ženy Marie. Ta již od roku 1935 žije s jejich synem Leem v New Yorku a léta její nepřítomnosti zanechala stopy, i když Mariina láska k Paulovi je nezlomná. Proto ji tvrdě zasáhne, když se dozví, že do Paulova života vstoupila jiná žena. Podaří se Marii získat milovaného manžela nazpět? Vychází 4. září.

Zdroj: se svolením Kniha Zlín

Steve Berry: Faktor Omega (Kniha Zlín)

Co skrývá Gentský oltář a proč byl tolikrát v historii ukraden či poničen? Tajemstvím opředená relikvie vstoupí i do života bývalého agenta FBI Nicka Leeho. Jeho bývalá snoubenka právě v Belgii restauruje dvanáctou desku oltáře a chce se s Nickem podělit o úchvatný nález. Oba se ale nečekaně zapletou do prastarého konfliktu. Proti sobě stojí tajný řád panen svatého Michaela a Vatikán, odhodlaný získat to, co jeptišky střeží. Bude šokující pravda vyjevena, nebo navždy zmizí z našeho světa? Knižní thriller vychází 4. září.

Zdroj: se svolením KORUproduction

Kamu: Nejbarevnější cesta aneb Lexikon rostlinného vaření (KORUproduction)

Jde o čtvrtou a zároveň nejobsáhlejší kuchařskou knihou oblíbené šéfkuchařky a foodbloggerky Kamu. Na 432 velkoformátových stranách shromáždila 555 tipů a receptů, které vařila pro sebe a svého manžela během společného cestování obytnou dodávkou. Recepty jsou obohacené o příběhy z cest a o fotografie. Kamu považuje Nejbarevnější cestu aneb Lexikon rostlinného vaření za svůj „masterpiece“. Jednoduché a rychlé recepty jsou zaměřené na zcela běžné suroviny, které se dají přeměnit v lahodná, na živiny bohatá a barevná jídla bez masa, bez lepku i laktózy. Kromě receptů jsou v knize i základní recepty na výrobu rostlinných mlék, másel, chlebů, placek, sušenek, koření i zmrzlin.

Zdroj: se svolením Grada

Radek Pálka: Jihomoravská kuchařka (Grada)

Úrodnost Jihomoravského kraje s dostatkem obilí, brambor, ovoce nebo vína dala vzniknout osobitým rysům zdejší kuchyně a svérázné regionální gastronomii. V nové Jihomoravské kuchařce najdete recepty na domácí vydatné polévky, jehněčí na několik způsobů a zajímavé kombinace masa s neodmyslitelným moravským vínem. Nechybí recepty, které byly málem zapomenuté, aneb to nejlepší z jižní Moravy jako jsou stryky, béleše, šumajstr, drštička nebo kontrabáš… Vydejte se se šéfkuchařem Radkem Pálkou ochutnat perly jižní Moravy, které si můžete sami připravit.

Zdroj: se svolením Práh

Michaela Mlíčková Jelínková: Nová dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy (Práh)

Pokračování umělecko-naučných pohádek volně navazuje na první díl knížky, který si získal přízeň čtenářů u nás i v zahraničí. Zasazením do reálných kulis známých i zcela neznámých míst Prahy 6 a jejího okolí knížka prezentuje řadu důležitých historických faktů, zajímavých i pro mimopražské čtenáře. Na konci každé kapitoly je celostrana, která rozebírá místa a témata, které se v textu objevují. Knihu ocenili i herec a architekt David Vávra nebo herečka Iva Janžurová, která ji čte vnukovi Toníkovi.