Předchozí
1 z 13
Další

Karel Šíp: Krotitel splašených myšlenek (XYZ)

Karel Šíp: Krotitel splašených myšlenekKarel Šíp: Krotitel splašených myšlenekZdroj: se svolením XYZ

Karel Šíp se vydává do pestrého světa vlastních zážitků a přináší čtenářům nejen své nejlepší monology a dialogy, ale také perličky se zákulisí a vzpomínky na herecké kolegy. Jak název knihy napovídá, je zbytečné myšlenky krotit, protože se stejně nikde dlouho nezdrží.

„Když se rozeběhnou nějakým směrem, tak ten směr většinou nedrží a pořád někam odbočují. Mé myšlenky jsou milovnice odboček. Vesměs bývají ty odbočky zároveň slepé uličky. Ale z těch už umím vycouvat a vrátit se na hlavní cestu. Anebo vycouvat a vjet do jiné slepé uličky. Vlastně nikdy tím pádem nevím, kam vůbec dojedu. A tak mi souhrnem vzniká pod prsty, běhajícími po klávesnici počítače, všehochuť,“ vysvětluje Karel Šíp.

Vlastimil Vondruška: Lucemburská epopej (Moba)

Vlastimil Vondruška: Lucemburská epopejVlastimil Vondruška: Lucemburská epopejZdroj: se svolením Moba

První díl nové historické ságy se věnuje Janu Lucemburskému a jeho synovi Karlu IV. Budou se střídat mocenské intriky a válečné scény s běžnými denními starostmi románových hrdinů, a to vše v barvitém obraze života vrcholného středověku.

Všechny předchozí Vondruškovy epopeje vzbudily obrovský čtenářský zájem, vždy patřily k nejčtenějším publikacím roku, obsazovaly pravidelně žebříčky nejprodávanějších knih a dočkaly se mnoha dotisků a nových vydání.

Alexandra Potterová: Jedna dobrá věc (Práh)

Alexandra Potterová: Jedna dobrá věcAlexandra Potterová: Jedna dobrá věcZdroj: se svolením Práh

Liv Brooksová se ještě nevzpamatovala z bolestivého rozvodu. Nejisté budoucnosti se impulzivně rozhodne čelit tím, že vymění svůj londýnský život za vesnici, kterou zná z dětství, a okolní rozlehlé kopce parku Yorkshire Dales, odhodlaná začít znovu.

Zábavný román, ve kterém se možná najdete, vypráví o přátelství, hledání štěstí a o tom, že něco nového přijde, když to nejmíň čekáme. Pokud se vám všechno zhroutí, stačí jedna dobrá věc, aby zase stálo za to žít.

Jonas Jonasson: Prorokyně a hlupák (Panteon)

Jonas Jonasson: Prorokyně a hlupákJonas Jonasson: Prorokyně a hlupákZdroj: se svolením Panteon

Amatérská švédská astrofyzička Petra spočítala, že 7. září 2011 ve 21.20 zanikne svět. Toto proroctví ji svede dohromady s poněkud jednoduchým Johanem, který umí proměnit obyčejné jídlo v gurmánský zážitek, a s důchodkyní Agnes, která si pod falešným profilem vydělává jako mladá influencerka. Společně se v karavanu vydávají do Říma, kde hodlají svůj zbývající čas využít na maximum. Jak už to ale bývá, nic nejde podle plánu. Dokonce ani ten konec světa.

Šestý román Jonase Jonassona čtenáře vezme na vtipný road trip okolo světa.

Ivan Bauer: Tajemství řádu arboriánů (Familium)

Ivan Bauer: Tajemství řádu arboriánůIvan Bauer: Tajemství řádu arboriánůZdroj: se svolením Familium

Lucka, Patrik a Honza chodí do osmé třídy v malém českém městě. Jednoho dne narazí na znamení, která zde zanechal starý řád arboriánů. Kam vedou jejich stopy a co tak vzácného mohli lesní mniši uschovat? Odhalí parta mladých přátel tajemství řádu arboriánů nebo je předběhne někdo s nekalými úmysly?

Novodobou foglarovku napsal Ivan Bauer, učitel dějepisu, jehož po celý život provází práce s dětmi, která ho inspirovala k napsání této knížky.

Ivana Peroutková: Isabela a bílé mraky (Albatros)

Ivana Peroutková: Isabela a bílé mrakyIvana Peroutková: Isabela a bílé mrakyZdroj: se svolením Albatros

Isabele je jedenáct, bydlí v Praze a právě končí pátou třídu. V den vysvědčení se doma dozví nečekanou novinku: rodina se přestěhuje na venkov, kde chtějí maminka s tatínkem založit kozí farmu a hospodařit. Isabela je nejdřív nešťastná, ale život na statku si postupně zamiluje – jenže brzy zjistí, že už si nerozumí s kamarádkami z města. Najde k nim cestu zpátky? Jaká tajemství ji na venkově čekají? A jak se do všeho zaplete o rok starší Tomáš?

Knížka je začátkem nové série od autorky bestsellerů o Aničce a Valentýnce.

Lucie Hlavinková: Mnohokluk (Albatros)

Lucie Hlavinková: MnohoklukLucie Hlavinková: MnohoklukZdroj: se svolením Albatros

Když se Adam jednoho dne vrátí domů, všechno je najednou jinak. Auta jezdí vlevo, semafory jsou obráceně a v jeho posteli leží úplně cizí kluk! To je ale jen začátek jeho dobrodružství, ve kterém se podívá mezi dinosaury, bojové roboty, obří hmyz nebo třeba do vesmíru, kde nefunguje elektřina. Společně s ním putuje dívka Thea, která potřebuje sehnat lék pro svou zraněnou maminku. Podaří se dětem včas najít cestu zpět domů?

Mnohokluk je akčním putováním paralelními vesmíry ve stylu marvelovského seriálu Loki.

Jiří Dědeček: Pozval Tatar tatarku (Limonádový Joe)

Jiří Dědeček: Pozval Tatar tatarkuJiří Dědeček: Pozval Tatar tatarkuZdroj: se svolením Limonádový Joe

„Jednoho Skota tlačila bota, byla to křuska původem z Ruska…“ Ke svým sedmdesátým narozeninám si písničkář, spisovatel, básník a překladatel Jiří Dědeček nadělil v pořadí šestou knihu veršů pro děti i rodiče s názvem Pozval Tatar tatarku.

Tentokrát se v humorné hře se slovy zaměřil na názvy států, národů či národností a jeho básně doprovodila čtyřiceti pěti kresbami ilustrátorka Aneta Žabková.

Lucie Macháčková: Historky z Tinderu (Cosmopolis)

Lucie Macháčková: Historky z TinderuLucie Macháčková: Historky z TinderuZdroj: se svolením Cosmopolis

Proč nikdy nechodit se synem své psycholožky? Jak to chodí na speed datingu? Z nejhorších rande jsou ty nejlepší historky – protože neštěstí nechodí po horách, ale po single holkách!

Populární stand‑up komička Lucie Macháčková s humorem a nadsázkou glosuje milostné karamboly. Kniha plná ironie i optimismu přináší postřehy nejen ze světa seznamovací aplikace Tinder.

Lisa M. Schabová: Začni si věřit (Portál)

Lisa M. Schabová: Začni si věřitLisa M. Schabová: Začni si věřitZdroj: se svolením Portál

Dospívání s sebou mnohdy nese pocit, že za nic nestojíme a že nikdy nedosáhneme svých cílů. Jak vystoupit ze začarovaného kruhu podceňování a nedůvěry k sobě samým? Jak si vybudovat zdravou sebedůvěru, která je základem pro řešení různých situací, do nichž se v životě dostáváme? Začni si věřit poradí teenagerům jak získat a rozvíjet sebedůvěru.

Yrsa Sigurðardóttirová: Ticho (Metafora)

Yrsa Sigurðardóttirová: TichoYrsa Sigurðardóttirová: TichoZdroj: se svolením Metafora

Uprostřed chladného dne v Reykjavíku zmizí z kočárku u luxusní vily spící nemluvně a na jeho místě leží cizí mrtvé dítě. O jedenáct let později objeví detektiv Huldar se svou nadřízenou Erlou v kufru odstaveného auta v Reykjavíku části rozsekaného ženského těla. Co tu ale chybí, je hlava oběti. Vyšetřovací tým, do něhož už oficiálně patří i dětská psycholožka Freyja, se pustí do vyšetřování jednoho z nejtěžších případů, který je stále zamotanější, vrací se do minulosti a jeho vyřešení se zdá být v nedohlednu.

V Tichu, posledním dílu série Freyja & Huldar, si hlavní hrdinové nejen sáhnou na své dno, ale budou muset pro vyřešení několika případů v jednom spojit své síly, aby překonali hradbu mlčení, skrývající mnoho zlého.

Patti Smith: Kniha dní (Dokořán)

Patti Smith: Kniha dníPatti Smith: Kniha dníZdroj: se svolením Dokořán

Osobitá a dojemná kniha od autorky titulů Just Kids a M Train obsahuje na 365 fotografií a zamyšlení, jež dokládají jedinečnou estetiku americké zpěvačky, hudebnice, spisovatelky, textařky a básnířky Patti Smith. Inspirací pro vznik tohoto díla byl autorčin populární profil na Instagramu. V roce 2018 zveřejnila na této sociální síti první snímek. Pod obrázkem byla krátká zpráva: „Zdravím všechny.“

Patti Smith, která dříve fotila na polaroid, začala na Instagram přidávat fotky z mobilu, na nichž se objevují děti, topení, boty nebo její habešská kočka Cairo. Sledující těmto miniaturním vhledům do autorčina světa ihned propadli, ať už se jednalo o záběry kávy, rozečtených knih, obrázky z hudebních turné, železničních stanic a zapadlých kaváren nebo o náhrobky jejích hrdinů. Po nějaké době tak vznikl ucelený příběh o životě zasvěceném umění, který si získal více než milion sledujících.

Monika Kopřivová a tým: Maminko, vyprávěj (Familium)

Monika Kopřivová a tým: Maminko, vyprávějMonika Kopřivová a tým: Maminko, vyprávějZdroj: se svolením Familium

Maminko, vyprávěj je vyplňovací kniha, kam maminka může zachytit příběhy ze svého života. Kniha obsahuje řadu pečlivě vybraných otázek, například o maminčině dětství, o jejích rodičích a prarodičích, o tom, kam chodila do školy, s kým se kamarádila nebo jaké to bylo, když se jí narodily děti. Najdeme zde ale i dotazy týkající se jejích snů, zálib nebo životních zkušeností.

Kniha navazuje na úspěšný bestseller Babičko, vyprávěj a vznikla na přání zákazníků.