Předchozí
4 z 4
Další

Arnaldrur Indriđason: Temná zákoutí (MOBA)

Temná zákoutíTemná zákoutíZdroj: MOBAProč si knihu přečíst:
V jednom bytě je nalezena mrtvola osamělého starého muže. Na stole leží výstřižky z novin, jež se týkající případu vraždy, k níž došlo za druhé světové války. Tehdy kdosi zardousil mladou dívku a její tělo ukryl u Národního divadla v Reykjavíku. Až na tyto výstřižky se v bytě starce nic podezřelého nenajde.

U oběda s bývalou kolegyní Martou se o muži dozvídá vysloužilý policista Konráð. Když přijde řeč na ony novinové články, zpozorní. Na případ té mrtvé dívky si totiž velmi dobře vzpomíná ze svého dětství…

Doporučená cena: 290 Kč

Ve filmové verzi Vražd v ulici Morgue si zahrál král hororových snímků Béla Lugosi. My ho známe spíš jako Drákulu.
První detektivka na světě? Vraždil opičák

Víte, že:
Arnaldur Indriđason je v současné době nejznámější a komerčně nejúspěšnější islandský autor. Jeho knihy (česky vyšly například Duel, Chlad, Propasti, Oběť) znají čtenáři po celém světě a záhy po svém vydání pravidelně obsazují nejvyšší příčky na seznamech bestsellerů.

Za knihu Severní blata obdržel prestižní cenu Glasnyckel, román byl zfilmován a získal hlavní cenu na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Jo Nesbø: Žárlivost a jiné povídky (Kniha Zlín)

ŽárlivostŽárlivostZdroj: Kniha ZlínProč si knihu přečíst:
Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček.

Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.

Doporučená cena: 369 Kč

Spisovatelka Alena Mornštajnová
Češi jsou stále vášnivými čtenáři, přednost dávají domácím autorům

Víte, že:
Kdyby se Jo Nesbø nestal úspěšným autorem severských detektivek, mohli bychom ho zahlédnout na trávníku jako profesionálního hráče fotbalu. Osud tomu však chtěl jinak. Jo se narodil v Oslu do rodiny knihovnice a vášnivého čtenáře a vypravěče. Vystudoval ekonomii a stal se burzovním makléřem.

Po smrti svého otce se ovšem rozhodl ve svém životě něco změnit a začal se plně věnovat psaní. Jeho knihy byly přeloženy do 35 jazyků a vyšly ve více než 140 zemích světa.

Patrik Hartl: 15 roků lásky (Bourdon)

15 roků lásky15 roků láskyZdroj: BourdonProč si knihu přečíst:
Hrdinou románu je kadeřník Aleš, který si do třiceti dvou let představoval svoji budoucnost naprosto jinak. Jednoho dubnového odpoledne 2001 se však zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Sám autor říká, že příběh vypráví o všem, co musel Aleš zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.

Podle Patrika umí být realita totiž neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. „… ty nejmíň uvěřitelné situace nebo zvraty v knize jsem si vypůjčil ze života svých blízkých nebo známých, kteří mě inspirují,“ ujišťuje čtenáře Patrik.

Doporučená cena: 399 Kč

Spisovatel Patrik Hartl křtí svou novinku 15 roků lásky
Spisovatel Patrik Hartl: Jsem romantik. Psát o lásce je pro mě velká radost

Víte, že:
Předchozí knihy Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel (byla i zfilmována), Malý pražský erotikon, Okamžiky štěstí a Nejlepší víkend se dočkaly již mnoha dotisků a obsazují stále přední příčky v prodeji beletristických knih. Autor si díky nim vysloužil ocenění Český bestseller.

Kmenový autor a režisér pražského divadla Studio DVA režíroval řadu divácky velmi úspěšných inscenací (Otevřené manželství, Caveman, Absolvent, Půldruhé hodiny zpoždění). Jeho vlastní divadelní komedie (Hovory o štěstí mezi čtyřma očima, Klára a Bára, Soukromý skandál, Hlava v písku, Hvězda, Vysavač, 4 sestry a Líbánky na Jadranu) se staly taktéž hity.

Quentin Tarantino: Tenkrát v Hollywoodu (Prostor)

Tenkrát v HollywooduTenkrát v HollywooduZdroj: ProstorProč si knihu přečíst:
Slavný filmař Quentin Tarantino vloni prohlásil, že v 70. letech vyrůstal na filmových novelizacích, k nimž dodnes chová náklonnost. A jako by chtěl dokázat, že nemluví do větru, vyrukoval letos s románovou adaptací svého kasovního trháku Tenkrát v Hollywoodu.

Propojené příběhy vyhořelého herce Ricka Daltona, jeho kaskadéra Cliffa Bootha, herečky Sharon Tateové a Charlese Mansona přivádějí čtenáře (stejně jako diváka) do Los Angeles konce 60. let a vytvářejí alternativní historii i budoucnost.

Básník Jiří Žáček
Básník Jiří Žáček: Život píše nejen romány, ale i absurdní anekdoty

Doporučená cena: 357 Kč

Víte, že:
Paperbackové vydání Tarantinova debutu působí autenticky jako popový román z počátku 70. let, od designu obálky až po reklamy na zadní straně. Jde zkrátka o dokonalý dobový kousek. Kniha obsadila první místa v žebříčku bestsellerů The New York Times, Amazonu, The Irish Times a dalších. Práva na vydání byla prodána do více než dvaceti zemí.