Předchozí
1 z 10
Další

Zdroj: se svolením Ikaru

Sally Pageová: Sběratelka příběhů (Ikar)

Janice je uklízečka v domácnostech lidí: tiše vnímá jejich lásky, starosti, radosti, a dokonce i ta nejnepatrnější tajemství. Jako by jí lidé předáním klíčů od svých domovů svěřovali i své nejtajnější stránky. A tak je Janice začala sbírat. Malé i velké příběhy prožitého života, které pečlivě opatruje. Ví, jak se dívat, jak naslouchat, jak zachytit každý detail. Ví, že každý z nás má nějaký příběh. A možná přišel čas, aby se podělila i o ten svůj… Nejkrásnější, nejdojemnější a nejvíce povznášející příběh, který si letos přečtete.

Zdroj: se svolením Metafory

Emily Henryová: Knihomolové (Metafora)

Nora je úspěšná literární agentka a ani trochu typ křehké romantické hrdinky. Charlie je zase skvělý redaktor, ale žádný lamač dívčích srdcí. Když se ale tihle dva ocitnou na dovolené ve stejném městečku, začíná to vypadat, že jejich příběh píše někdo, kdo má na nose minimálně troje růžové brýle. Podle Sunday Times jedna z nejpopulárnějších romantických knih roku 2022.

Zdroj: se svolením Moby

Vlastimil Vondruška: Černá lilie (Moba)

Jaké tajemství skrývá tapisérie, na níž je zobrazena zahrada s nádhernými květy, mezi nimiž vynikají lilie, ale jen jedna je černá? Oldřich z Chlumu se svými pomocníky panošem Otou a velitelem Divišem řeší případ smrti paní Sibyly, sestřenice urozeného a vlivného Oldřicha Zajíce na jeho hradě Valdek. Na hradě se však právě koná rodinná slavnost a podezřelých je víc než dost. Navíc není úplně jisté, zda byla Sibylina smrt vraždou nebo jen nešťastnou nehodou. Jenže další vražda tuhle pochybnost rychle vyvrátí… Už 31. případ legendárního středověkého detektiva Oldřicha z Chlumu.

Zdroj: se svolením Kazdy

Blanka Malá: Láska ve špičce italské boty (Kazda)

Ty nejúžasnější příběhy píše sám život, o tom vás ve svém autobiografickém románu Láska ve špičce italské boty přesvědčí rozhlasová moderátorka Blanka Malá. Když se po třetím rozvodu rozhodla odcestovat do slunné a divoké Kalábrie, netušila, že otevírá zbrusu novou kapitolu svého života… Že se zamiluje do o sedmnáct let mladšího Itala a začne v jižním cípu Itálie žít svůj italský sen. V knize se otevřeně dělí o své prožitky a svým příběhem se snaží ostatní inspirovat a dodat jim odvahu. Protože i po padesátce je možné začít nový život a splnit si své dětské sny.

Zdroj: se svolením Mladé fronty

Milan Tesař: Štěstí po česku (Mladá fronta)

Jak vypadá české hygge a kde všude nacházíme radost? Odpovědi se skrývají v tom, co milujeme. Houbaříme, pejskaříme, grilujeme, luštíme a děláme mnoho dalších věcí, nad kterými občas jiní ohrnují nos. Známý novinář Milan Tesař napsal 42 laskavých fejetonů o tom, co nás hladí nejen na duši, a oblíbený ilustrátor Marek Douša k nim nakreslil trefné obrázky. Protože smyslem života je být šťastný. Bez ohledu na to, jestli někdo ohrnuje nos nad zavařováním okurek nebo našimi ponožkami v sandálech.

Zdroj: se svolením Prostoru

Jan Mohnhaupt: Zvířata v Hitlerově říši (Prostor)

Nacistická rasová mánie a šlechtění se praktikovaly i v přístupu ke zvířatům – od německého ovčáka přes chov prasat až po jeleny.

Adolf Hitler na své milované feně Blondi testoval účinky kyanovodíku a Göring byl posedlý lovem. Německý publicista Jan Mohnhaupt ve své knize zkoumá dosud málo probádanou oblast a uvádí mýtus o lásce nacistů ke zvířatům na pravou míru.

Zdroj: se svolením Grady

Klára Hášová: Pražský (k)rok (Grada)

Autorka, známá influencerka, spisovatelka a fotografka, provede čtenáře její milovanou Prahou a prostřednictvím poetického vyprávění a krásných fotografií představí město trochu jinak. V publikaci nechybí známé i méně známé pražské legendy a nejmalebnější zákoutí hlavního města. Najdete zde 52 zastavení, na každý týden v roce jedno.

Zdroj: se svolením Moby

Kerstin Signe Danielsson, Roman Voosen: Stopa rysa (Moba)

Babí léto ve Smålandu. Krátce předtím, než padne dlouho očekávaný rozsudek o budoucnosti rozsáhlé přírodní rezervace, vrcholí protesty proti kácení lesa. V politicky napjaté situaci nahlásí zoufalá učitelka zmizení účastníků školní exkurze, kteří se ztratili právě v této nepřístupné zalesněné oblasti. Rozjíždí se rozsáhlá pátrací akce.

Když je konečně nalezena první žákyně, těžce traumatizovaná tím, co prožila, komisařky Ingrid Nyströmová a Stina Forssová se ujímají pátrání. Začíná nemilosrdný závod s časem. Vyšetřovatelky se ocitají ve víru brutálních zločinů, vášnivých politických sporů a letitých tajemství.

Zdroj: se svolením Joty

Zuzana Ouhrabková, Vláďa Sojka: Zkvašeno (Jota)

Všechno, co potřebujete vědět o domácím kvašení. Kuchařka na doma plná úžasných receptů na rychlá, zdravá a chutná jídla i pro začátečníky. Máte touhu začít a nevíte, ze kterého konce to vzít? Nebo už jste něco zkusili, ale nedaří se? Udělejte to jednoduše. Zvládli to pralidé, zvládnete to taky!

Zdroj: se svolením Pikoly

Tony DiTerlizzi, Holly Blacková: Kronika rodu Spiderwicků – Tajemství tety Lucindy (Pikola)

Jared, Simon a Mallory Graceovi se s maminkou přistěhovali do polorozpadlého domu rodu Spiderwicků a nestačí se divit. Sotva na půdě objeví deník strýčka Arthura, který je plný postřehů o nadpřirozených silách všude kolem nás, překvapí je jejich domácí skřítek Náprstníček. A sotva se vypořádají s bandou skřetů, která si přišla pro strýčkovy zápisky, je na obzoru další malér: deník je fuč! Jsou za tím vším Elfové z tajemné paseky? Svět tajemných bytostí je blíž, než si myslíte! Kniha je určena dětem od osmi let.