Franková vystudovala farmacii na brněnské Masarykově Univerzitě. Její knihy začaly vycházet na začátku 60. let. V roce 1968 napsala krátkou povídku pro děti Čarodějnička na koštěti, podle níž o rok později vytvořila námět k pohádkové filmové komedii Dívka na koštěti. Snímek o mladé čarodějnici Saxaně s Petrou Černockou v hlavní roli natočil režisér Václav Vorlíček. Premiéru měl v září 1972.

Zdroj: Youtube

V 60. letech vyšla Frankové řada knih pro dospělé, například Děti platí polovic?, Ženy pod helmou či Blázni a Pythagoras. V následující dekádě ale kvůli zákazu publikování pracovala ve svém původním oboru v lékárně a také vydala několik knih pod cizími jmény.

Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá ve filmu Zahradníkův rok, který má premiéru na karlovarském festivalu
Filmové léto: Ivan Trojan ve Varech, Blade Runner na hradě

Od začátku 80. let se Franková snažila vracet k psaní pod vlastním jménem. Vrátila se k čarodějnickému tématu a napsala scénář k sérii fantasy komedií Ohnivé ženy. Později se podílela například na scénáři projektu Kinolabyrint na výstavu v japonské Ósace. Hold milovaným jižním Čechám vzdala kupříkladu v knihách Kluk od vody či Jupí, jdeme do světa.

Poslední rozloučení s Frankovou se bude konat ve středu 19. června ve 13:20 v Malé obřadní síni strašnického krematoria v Praze.