Jednatřicetiletá  sportovkyně, která svou vlast reprezentuje v týmové soutěži jezdecké všestrannosti, patří ve své kategorii ke špičce – na mistrovství světa získala zlatou medaili a v účasti na předchozích dvou olympiádách jí zabránilo jen zranění koně.
Novináře před její olympijskou premiérou přesto nejvíce zajímalo, zda dostala od královské babičky nějakou radu do závodu.

„I kdyby ano, opravdu myslíte, že bych vám to řekla?" reagovala s úsměvem jezdkyně.

Při nedělním závodu vzbudila princezna, oblečená v elegantním jezdeckém kostýmku v britských národních barvách, bouřlivé ovace diváků. V publiku byly zastoupené hned tři  generace královské rodiny. Dorazil princ Harry, sportovně oděná  princezna Anna a také královnin manžel princ Philip s ležérním slamákem na hlavě.

„Princezna Anna získala zlatou medaili před princem Philipem v soutěži o nejhloupější klobouk," okomentoval deník The Guardian  „rybářský" klobouček Zařiny matky.

Sportovkyně s královskou krví ale v neděli na nejvyšší příčky nedosáhla.

Po první části závodu je její tým devátý. Sportovní komentátoři ale vesměs tvrdí, že šanci na medaili stále má. „Můj kůň je dobrý skokan a překážkové dostihy jsou jeho nejsilnější stránka," řekla sportovkyně před dnešní částí závodu listu Daily Mail.

Princezna, které se vyhýbají skandály a která stejně jako běžní sportovci bydlí v olympijské vesnici, přitom skromně dodává, že se bude snažit být týmu co nejvíce prospěšná. Jako zkušená jezdkyně ale dobře ví, že přes sebelepší přípravu se může stát prakticky cokoliv.
„Neustále se snažíme udržovat ve vrcholné formě. Ale víte, jak to chodí – zvířata  zkrátka občas dělají hloupé věci. To už je součást našeho sportu," dodává princezna Zara.