"Bolí to jak čert," přiznal Steiner, který strávil bezesnou noc v nemocnici v olympijské vesnici. Magnetická rezonance vyloučila přímé poranění páteře, má ale poškozené vazy krčních obratlů a pohmožděný hrudník. Krk mu hodně natekl a vzpěrač se obával, zda nepodařený pokus nezanechal vážné následky.

"Naštěstí jsem si já i má rodina oddechli, že se nestalo nic vážného. Sport jde v této chvíli stranou," dodal devětadvacetiletý silák a soupeř Jiřího Orsága. Otřesený odešel do útrob haly po svých a zaťatou pěstí naznačil fanouškům, že je v pořádku.

Rodák z Vídně startoval ještě v Aténách v roce 2004 za Rakousko, pak se ale nepohodl s národním svazem a odstěhoval se za manželkou do Německa. Ta mu však v létě 2007 tragicky zahynula v autě. Když o rok později na olympiádě v Pekingu stoupal na stupně vítězů, měl u sebe její fotografii.

Úterní nehoda s bezmála dvousetkilovou činkou pro něj mohla mít fatální následky. A jeho nová žena Inge byla v hledišti stejně vyděšená jako ostatní. Po několikaměsíční pauze s natrženým svalem se přitom Steiner vracel do "pekingské" formy, teď však není jisté, zda najde znovu sílu a vydrží až do dalších her v Riu de Janeiro.