Španělům nevyšla první čtvrtina, po které prohrávali o pět bodů. Jenže za stavu 34:32 předvedli kolem poločasu šňůru 13:0 a definitivně rozhodli. Utekli až na rozdíl 22 bodů a mohli si dovolit v závěru šetřit síly.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 20 body Pau Gasol, jeho bratr Marc přidal 12 bodů a Fernández 17 bodů. Všichni tři se podíleli i na rozhodující šňůře.

Rusko hrálo s Čínou vyrovnaně jen šest minut, pak nasadilo k trháku a už v poločase vedlo o 15 bodů. Zasloužil se o to zejména Kirilenko, který dal v první půli 15 ze svých 16 bodů.

Důležité vítězství si připsala Litva, která po úvodní prohře s Argentinou přehrála nováčka z Nigérie 72:53. Právě v tomto duelu se zřejmě rozhodovalo o čtvrtém postupujícím za favority skupiny A USA, Argentinou a Francií.

Francie napravila úvodní porážku s USA, když zdolala dalšího favorita Argentinu. Vyrovnané utkání rozhodla v posledních pěti minutách, kdy dal šest bodů v řadě její nejlepší hráč Tony Parker a pomohl získat devítibodový náskok. Celkem v utkání zaznamenal 17 bodů.

Argentině nepomohl ani další skvělý výkon Manu Ginobiliho, který dal 26 bodů.

Skupina B:
Rusko - Čína 73:54 (40:25), Španělsko - Austrálie 82:70 (37:32), Velká Británie - Brazílie 62:67 (27:27).

1.    Rusko    2    2    0    168:129    4
2.    Španělsko    2    2    0    179:151    4
3.    Brazílie    2    2    0    142:133    4
4.    Austrálie    2    0    2    141:157    2
5.    Velká Británie    2    0    2    137:162    2
6.    Čína    2    0    2    135:170    2