„Je to neuvěřitelný úspěch,“ zářil stolní tenista Pavel Širuček, když si letos na jaře na poslední chvíli vybojoval účast na olympiádě v Tokiu. Svůj debut pod pěti kruhy si chtěl užít, místo toho ale přišel rychlý a hořký konec.

Důvod? Nákaza koronavirem.

Širuček je dalším českým sportovcem, který měl pozitivní test na covid-19. Do turnaje nenastoupí. Momentálně je v izolaci, stejně jako všichni tři další členové výpravy, u nichž antigenní a následně PCR testy zachytily v minulých dnech přítomnost viru.

„Nedá se s tím nic dělat. Taková je bohužel situace. Na světě jsou horší věci. Je to smůla, ale nejsem v tom sám, jsou tady jiní sportovci, kteří si prožili to samé,“ řekl Širuček.

„Celá situace nás nesmírně mrzí. Moc jsem se obával toho, že dojde i ke sportovním tragédiím. Jenže šíření viru nikdo z nás nedokáže úplně ovlivnit, ať se chrání sebelíp,“ uvedl šéf české výpravy Martin Doktor v tiskové zprávě ČOV.

Hrozí další případy

Už dříve měli pozitivní test plážový volejbalista Ondřej Perušič a trenér Simon Nausch. „Musím říct, že obdivuji, s jakým postojem se k téhle situaci postavil jak Pavel, tak před ním i Ondra a Simon,“ řekl Doktor.

Kvůli novému případu šlo během středečního dopoledne na přetestování PCR testy několik dalších českých sportovců, kteří byli v kontaktu s dříve nakaženými. Zároveň probíhá každodenní antigenní testování.

„V tuto chvíli víme, že další dva sportovce čeká potvrzující PCR test,“ dodal Doktor. Příval špatných zpráv z Tokia tak zřejmě ještě nekončí.