V týmu Bulls Satoranský odehrál poslední dvě sezony a smlouvu měl ještě na tu příští. Signálem k výměně byl podle médií fakt, že jeho dosavadní klub uplatnil opci na třetí rok Satoranského kontraktu, který českému hráči garantuje stejně jako v minulých dvou letech příjem 10 milionů dolarů.

Devětadvacetiletý Satoranský hraje NBA pět let. V roce 2012 si ho vybral v druhém kole draftu Washington, ale odchovanec USK Praha se po působení v Seville a Barceloně stal hráčem Wizards až v roce 2016. Za Washington odehrál 210 utkání v základní části a dalších 16 v play off, v Chicagu ve dvou koronavirem poznamenaných ročnících nastoupil do 123 utkání a do vyřazovací části s ním ani jednou nepostoupil.

Zápas Česko - USA na OH v Tokiu.
Český sen o čtvrtfinále skončil. Basketbalisté dostali lekci od zámořských hvězd

Zatímco v první sezoně za Bulls Satoranský odehrál 64 ze 65 zápasů v základní sestavě, v té uplynulé už to bylo jen 18 z 58, protože nový kouč Bill Donovan začal upřednostňovat na rozehrávačském postu Cobyho Whitea. V dosavadní pětileté kariéře v NBA má Satoranský bilanci 7,4 bodu, 4,2 asistence a 3,0 doskoku na zápas.

Třiadvacetiletý rozehrávač Ball, druhý hráč draftu z roku 2017, má v Chicagu podepsat čtyřletou smlouvu na 85 milionů dolarů. Bulls za něj vedle Satoranského pošlou k Pelicans také pětatřicetiletého rozehrávače Garretta Templea, který už v lize vystřídal deset klubů, a volbu v druhém kole některého z budoucích draftů.

Rychlostní kanoistika, K1 1000 m muži, semifinále. Josef Dostál z ČR (uprostřed).
Česká smůla. Josef Dostál nepotvrdil roli favorita a ve finále skončil pátý

Ball první dvě sezony odehrál za Los Angeles Lakers, pak putoval v rámci výměny za Anthonyho Davise k Pelicans, kde v minulém ročníku zaznamenal v průměru 14,6 bodu, 5,7 asistence a 4,8 doskoku.