Léta dřiny přišla vniveč. Několik českých sportovců, kteří cestovali na olympijské hry do Tokia stejným letadlem, musí na svůj sen pod pěti kruhy zapomenout kvůli nákaze koronavirem. Jedním z nešťastníků je i Markéta Sluková – Nausch.

V posledních dnech panovaly mezi fanoušky obavy o její zdravotní stav, a tak se rozhodla prostřednictvím sociálních sítí uvést věci na pravou míru.

„Cítím se dobře. Moje duše bolí teď momentálně víc než moje tělo, což je, minimálně ze zdravotního hlediska, dobrá zpráva,“ uklidňuje s tím, že její kouč a manžel v jedné osobě Simon Nausch je také v pořádku.

Jinak se ale české plážové volejbalistce honí v hlavě směsice pocitů. „Sedět se svým sportovním zlomeným srdcem, se všemi myšlenkami, pochybami, smutkem, daleko od svých blízkých, bez možnosti obejmutí, bez možnosti odtud utéct, prostě SÁM, v izolaci, několik sakra dlouhých dní, to prostě bolí,“ napsala.

Reprezentantka přiblížila i svůj následující program. „Musím v Japonsku zůstat minimálně dalších 6 dní a pak zjistit, zda se spolu se Simonem budeme moci vrátit domů.“

Sluková, která měla o olympijský úspěch bojovat po boku své parťačky Barbory Hermannové, zatím nemá ani jasno, jak bude pokračovat její sezóna. O všem zřejmě rozhodně její zdravotní stav.

„V závislosti na mé fyzické kondici se rozhodneme, jak naložíme se zbytkem sezóny. Doufám, že v sobě najdu sílu a motivaci, ještě pokračovat. Zatím popravdě nevím,“ přiznává.

I přes velké zklamání se ale snaží hledět do budoucnosti s optimismem.

„Doufám ale, že se mi brzy podaří najít způsob, jak to vše akceptovat, a i když možná nebudu nikdy úplně smířená s tím, jak náš olympijský sen skončil, vím, že přijdou nové radosti a starosti, které moji hlavu a srdce zaměstnají.“