„Špatná strava může vyvolat systémový zánět a to může přímo zvýšit riziko deprese,“ řekla deníku Guardian doktorka Camille Lassalová z University College London, která výzkum vedla.

Analýza zjistila, že potraviny, které obsahují mnoho tuků nebo cukrů, mohou vést k zánětu nejen střev, ale i celého těla, což je stav známý jako „systémový zánět“. V tomto ohledu je dopad špatné stravy podobný jako kouření, znečištění prostředí, obezita a nedostatek pohybu.

„Chronický zánět může ovlivnit mentální zdraví transportováním prozánětlivých molekul do mozku. To může mít také dopad na molekuly – neurotransmittery – odpovědné za regulaci nálady,“ uvedla Lassalová.

Naopak ti, kdo se stravují tradiční středomořskou dietou, se nemusí příliš obávat, že by se u nich deprese vyvinula. Ryby, ovoce, ořechy a zelenina, které dieta obsahuje, je před tímto duševní onemocněním pomáhají ochránit. 

Strava je příčinou, ne důsledkem

Výsledky současné studie přitom prokázaly, že špatná strava má příčinnou souvislost s nástupem deprese a není pouze jejím průvodním jevem. Není to tedy o tom, že lidem v depresi nezáleží na tom, zda se stravují zdravě, ale nezdravé jídlo konzumovali již před propuknutím onemocnění.

Součástí výzkumu přitom bylo i přezkoumání pěti dlouhodobých studií, kterých se zúčastnilo 32 908 dospělých z Austrálie, Francie, Španělska, USA a Velké Británie. „Výsledky dlouhodobých studií skutečně naznačují, že špatná dieta může zvyšovat riziko deprese, protože z nich byli na počátku vyřazeni lidé, kteří duševním onemocněním již trpěli. Studie proto zkoumaly, jak je výchozí strava spojena s novými případy deprese,“ vysvětlila Lassalová.

Podle autorů studie tak nyní existují silné argumenty ve prospěch toho, aby se dieta stala hlavním nástrojem psychiatrického lékařství. „Chemie ve střevech je velmi podobná chemii v mozku. Není tedy překvapivé, že věci, které ovlivňují střevo, by mohly také ovlivňovat mozek,“ komentoval výsledky výzkumu doktor Cosmo Hallstrom, specialista na depresi a člen Royal College of Psychiatrists.

Nicméně ne všichni se závěry studie a vyzdvihováním středomořské stravy souhlasí. „Současné důkazy nestačí k prokázání toho, že na rostliny bohaté diety mohou zabránit depresi. Většina důkazů dosud jen ukazuje, že ti s horším duševním zdravím jedí méně kvalitně. Také vazba na zánět jako věrohodný mechanismus, který vysvětluje vztah mezi stravou a zdravím mysli, je velmi slabý,“ kritizoval studii Naveed Sattar, profesor metabolické medicíny na University of Glasgow.