Vstup jen pro odvážné! Hoia Baciu leží v severozápadní části Rumunska hned u města Kluž. Je to poměrně malý lesík o rozloze zhruba tří kilometrů čtverečních, přesto je rejstřík tamějších mystérií velmi rozmanitý. Kromě záhadných zmizení se to tu hemží duchy, stromy mají podivně pokroucené kmeny a také zde vznikla slavná fotografie UFO, která je jako jedna z mála považována za pravou.

Utajená senzace

Udivený pohled vyslal k obloze 18. srpna 1968 vojenský technik Emil Barnea. Tehdy trávil s přáteli volno na okraji lesa, když všichni přítomní spatřili nad stromy neznámý stroj. Kulatý objekt se pomalu pohyboval nad stromy. Emil měl u sebe fotoaparát a třikrát zmáčkl spoušť.

Vládnoucí elity východního bloku ale tenkrát potíraly jakoukoli konkurenci na mocenském poli, ať už to byla politická opozice, bůh nebo mimozemšťané. Snímky tak zůstaly v zemích obehnaných železnou oponou prakticky neznámé. Přesto časem pronikly do západního světa, kde vyvolaly senzaci. Výsledky všech zkoumání totiž dopadly stejně. Fotky nejsou nijak zmanipulované. Les měl ovšem strašidelnou pověst ještě dávno předtím, než se nad ním vznášelo UFO.

Brána do jiné dimenze

Už od středověku v místním kraji kolují pověsti o záhadně ztracených lidech. Nechybějí ani příběhy těch, kteří sice cestu ven našli, ale zestárli o řadu let, jako by navštívili jinou časovou dimenzi. Podobné případy jsou známé i z poměrně nedávné minulosti.

V 70. letech minulého století se v lese ztratilo pětileté děvčátko. Policie prohledala celý les, ale marně. Dívka nakonec sama vyšla zase ven, ale málokdo ji poznal. Byla dvakrát tak starší, což potvrdil i přivolaný lékař. Další obětí Hoia Baciu se stala žena, která se ven vypotácela s částečnou ztrátou paměti a u sebe měla minci z 15. století. Jak k ní přišla, to nevěděla.

V lese jsou i dnes velmi silná energetická pole. Virgule psychotroniků se nestíhají otáčet, citlivější lidé si stěžují na nevysvětlitelné bolesti hlavy.

Další záhadou jsou kmeny stromů, které na několika místech rostou do oblouku. Může za to proudění nějaké neviditelné síly? Nebo třeba radioaktivní podloží? Teorií je spousta, ale ani této záhadě zatím nikdo nepřišel na kloub.