V roce 22, třetího měsíce zimy a šesté hodiny dne se na obloze objevil podivný ohnivý disk. Neměl hlavu, pohyboval se tiše, ale dech jeho úst vydával zápach…

Zdá se vám to jako pasáž z nějakého sci-fi románu? Omyl, tak zní překlad textu, který podle všeho vznikl v Egyptě v době panování faraona Thutmose III.

ROSWELL 1947: Havárie UFO. Co se skutečně stalo a co je na tajné vládní nahrávce

Překvapivý nález

Alberto Tulli byl šéfem egyptské sekce ve vatikánském muzeu. V roce 1933 se vydal do Káhiry, kde už předtím pracovně mnohokrát pobýval. Jako vždy prošel pouliční bazary a obchody se starožitnostmi. Tehdy se tam daly objevit skutečné poklady, kterých se takto zbavovali vykradači hrobek. A v jednom krámku se na Tulliho skutečně usmálo štěstí. Všiml si papyru, na němž byl velmi zvláštní text.

ožná mu nerozuměl tak jako my dnes, přece jen tehdy se o UFO ještě tolik nemluvilo, ale svitek ho zaujal a chtěl ho koupit. Prodejce však požadoval horentní sumu, takže Tulli svou peněženku zase zklamaně zavřel. Po kratší debatě si alespoň vymohl, že si hieroglyfy opíše.

A právě na tuto kopii narazil po mnoha letech v Tulliho pozůstalosti jeho přítel a následovník, princ Boris de Rachewiltz. Egyptolog s italsko-ruskými kořeny vypracoval vlastní překlad a s jeho šokujícím zněním seznámil celý svět.

Ve věku 82 let zemřel americký astronaut Neil Armstrong, první člověk na Měsíci.
Přistání na Měsíci: Pravda nebo největší podvod 20. století?

Z nebe pršely ryby

„Srdce lidí byla zmatena. Šli tedy k vladaři a vše mu oznámili. Panovník se ponořil do meditací, v nichž strávil několik dní. Disky na obloze se mezitím rozmnožily a zářily více než Slunce."

Hieroglyfy podle Rachewiltze jasně popisovaly létající stroje, v nichž přicestovali návštěvníci z jiného koutu vesmíru. To ale nebylo zdaleka vše. Podle pradávného dokumentu začaly z nebe pršet ryby a lidé žasli, protože předtím nic takového neviděli. Podivné disky nakonec zase zmizely a panovník dal vše zapsat, aby tato událost nebyla nikdy zapomenuta.

Rachewiltz ale se svým objevem u vědecké obce narazil a sklidil spíše posměch. Problémem je samotný původ papyru. Kdo ví, co tenkrát v Káhiře v zapadlém krámku Tulli vlastně objevil. Možná už tam šlo o podvrh. Další otázkou je, jak přesně Tulli vše okopíroval. A kritiku sklidil i Rachewiltzův překlad, který je prý nepřesný.

Záhadou zůstává i datace listiny. Rachewiltz tvrdil až do své smrti v roce 1997, že pochází z doby Thutmose III., který vládl v 15. století před naším letopočtem. Důkazy na to ale nejsou, v dokumentu se žádné konkrétní jméno neobjevuje.

Tulliho papyrus přesto dál zůstává svatým grálem všech, kdo věří, že mimozemšťané sledují lidské počínání už mnoho tisíc let.

Tulliho papyrus najdete zde:

Zdroj: Youtube