Všechny zajíma tohle, co vás?

RUSKÝ EXPERIMENT 1943: zrůdnost, která z lidí udělala vraždící monstra

Kaviár, mrkev, šampaňské, jahody, ústřice nebo třeba med. To jsou notoricky známé pochutiny, jejichž pravidelná konzumace posiluje libido a vede ke spokojenějšímu intimnímu životu.

Existuje však také odvrácená strana mince v podobě pokrmů, které mohou z náruživých milovníků udělat lenošné netýkavky.

Tofu v nemilosti
Sexuální výkonnost ovlivňuje řada faktorů. Jde samozřejmě o únavu, stres, životní prostředí i aktuální fyzickou kondici. Jídlo je přesto jedním z klíčových faktorů, které samo o sobě dokáže ovlivnit erotický život pozitivně i negativně.

Velkým nebezpečím zabijáků libida je fakt, že se mnohé z nich považují za zdraví prospěšné. „Patří sem například fazole, brokolice nebo ovesné vločky. Před sexem se je skutečně nevyplatí konzumovat. Při jejich trávení hrozí nadýmání, které je v posteli samozřejmě nežádoucí," říká britská nutriční specialistka Elouise Bauskisová.

V nemilosti se ocitlo i tofu. „Stejně jako všechny výrobky ze sóje obsahují fytoestrogeny, což jsou látky, které mohou snižovat hladinu testosteronu, což je zejména u mužů před sexuálními hrátkami nežádoucí. Podobné účinky má i lékořice," varuje Bauskisová.

VZÁCNÉ a DECHBEROUCÍ fotografie z minulosti, které vám nikdy nikdo NEUKÁZAL

Pozor na mentol!
Překvapivě je nutné dát velký pozor také na konzumaci červeného masa. Obvykle je považováno za silné afrodiziakum, ale řada lidí po zhltnutí steaku může mít problémy s trávením. Mohou se cítit příliš sytí, unavení a myšlenky na sex je rychle opustí. Stejně tak k dobrému intimnímu vyladění neprospívá ani konzumace sýrů, které podobně jako všechny mléčné výrobky zvyšují zahlenění dýchacích cest.

Naopak nepřekvapí, že na seznamu figurují hot dogy a hranolky. „Jde o potraviny, které sice rychle zasytí, ale zároveň mají nízkou nutriční hodnotu, takže strávníkům zase rychle vyhládne. Navíc zpomalují metabolismus a lidé pociťují méně energie," líčí Bauskisová.

Milovníci sexu by se měli před akcí vyhýbat také mentolu, který rychle dodá čerstvý dech, ale podobně jako sója negativně ovlivňuje hladinu testosteronu.

Autentické fotografie PROSTITUTEK a BORDELAMAM z 19. stoletíZABIJÁCI VÁŠNĚ
*fazole
*brokolice
*ovesné vločky
*tofu
*lékořice
*červené maso
*sýry
*hot dogy
*hranolky
*mentol