Největší hity v dětském oblečení

„Trendy v oblečení samozřejmě jsou, je to stejné jako u dospělých. V posledních letech se hodně pohlíží i na funkčnost oblečení, co se týče využití v přírodě, tak i funkčnost materiálů. Zákazníky také čím dál častěji zajímá, zda je oblečení vyrobené v České republice, také se hodně ptají na přírodní materiály. U těchto produktů je ale potom i vyšší cena, se kterou zákazník i víceméně počítá,“ říká Michaela Bednářová z olomoucké prodejny Delfínek-mimishop, která se na potřeby pro nejmenší specializuje.

Oblečení a první věci pro miminko:

| Video: Youtube

Pří výběru oblečení samozřejmě rozhoduje také aktuální věk dítěte, něco jiného se hodí pro novorozence, kojence nebo batole. Běžnou věcí už jsou dnes i v tomto segmetu funkční oděvy, i zde je zřejmý pokrok při výrobě nových materiálů, které mají často lepší užitné vlastnosti, než ty klasické. Samozřejmě také záleží na tom, k čemu mají sloužit.

Materiály oblečení

„U větších dětí se hodně prodávají věci ušité ze softshellu, u menších se preferuje bavlna, vlna nebo mušelín. A to nejen v oblečení, ale i dalších věcí pro miminka. Je dobře, že funkční oblečení se dá koupit už i pro kojence, buď je to materiál Outlast, ze které u nás šije Dita Tábor, nebo potom věci z Merina. Ceny jsou sice vyšší, ale rodiče, kteří toto zboží mají vyzkoušené, je pořizují dětem v průběhu celé doby, kdy je možné na ně požadovanou velikost koupit,“ vysvětluje Bednářová.

Čas mění tradice a zvyklosti oblečení

Trendy v oblékání dětí se mění, což je znát i při výběru oblečení rodičů a prarodičů. Čas mění tradice a zvyklosti nejen použitých druhů oblečení, ale také ve výběru barevné škály.

„Pořád je vidět přístup k nákupu u starší generace, babiček, a mladší, kdy babička po nás chce klasicky bodynko a dupačky. Maminky pak tepláčky, mikinku, zavinovací body a podobně,“ říká Bednářová o zkušenostech z olomoucké prodejny Delfínek-mimishop a pokračuje: „Toho se týká i výběr barev - mladší generace používá hodně jak u holčiček, tak u chlapečků spíše neutrální barvy, přírodní, když mnoho z nich ani před narozením dítěte pohlaví neví, takže u některých je to i tento důvod. U prarodičů to jsou standardně holčička růžová, chlapeček modrá barva. Hodně teď i nakupují po poradě s mladými, protože jejich vkus bývá diametrálně odlišný.“