Předchozí
1 z 10
Další

10. Toy Story 3: Příběh hraček (2010)
Hodnocení na ČSFD: 83 %
Postavení v žebříčku nejlepších filmů všech dob na ČSFD: 717. místo

Příběh hraček je nejtradičnější značka Pixaru. Byl to právě první díl, který v devadesátých letech představil toto filmové studio celém světu. Série o ožívajících hračkách se má dočkat už pátého dílu a zatím si stále drží vysokou kvalitativní laťku. Výjimkou není ani třetí pokračování, v němž se hlavní hrdinové kovboj Woody, Buzz Rakeťák a další setkají s novými hračkami. Vše ale není tak ideální, jak se na první pohled zdá.

Podívejte se na trailer k filmu Toy Story 3: Příběh hraček:

Zdroj: Youtube

Plakát k filmu Toy Story 3: Příběh hraček.Zdroj: Walt Disney Pictures

Vybrat správný tábor je důležitým rozhodnutím, které ovlivní zážitky dítěte i jeho osobní rozvoj:

Existuje široká škála táborů, které se zaměřují na různé aktivity, jako je sport, umění, příroda nebo vzdělávání.
Vybrat tábor šitý dítěti „na míru“ je někdy náročné

9. Auta (2006)
Hodnocení na ČSFD: 83 %
Postavení v žebříčku nejlepších filmů všech dob na ČSFD: 701. místo

Když ožívají hračky, proč by nemohla ožívat také auta? Mladé ambiciózní závodní auto Blesk McQueen se musí naučit vážit si ostatních a získat trochu více pokory. Příležitost k tomu dostane po nešťastném incidentu, kdy uvízne v zapadlém místě zvaném Kardanová Lhota. Série stejně jako řada dalších filmů z dílny Pixaru žije na sociálních sítích vlastním životem v podobě nejrůznějších obrázkových vtipů. Existuje také řada YouTube videí, v nichž lidé rozebírají, jak vlastně funguje svět, a především mechanika, či snad biologie, oživlých dopravních prostředků. Navzdory tomu, že děj v mnoha ohledech připomíná komedii s Michaelem J. Foxem z roku 1991 Doktor Hollywood, stále se jedná o zábavnou a našlapanou jízdu, která vzdává hold nejen automobilovým závodům, ale také prostředí, atmosféře a kultuře kolem slavné dálnice Route 66.

Podívejte se na trailer k filmu Auta:

Zdroj: Youtube

Plakát k filmu Auta.Zdroj: Walt Disney Pictures

8. Úžasňákovi (2004)
Hodnocení na ČSFD: 84 %
Postavení v žebříčku nejlepších filmů všech dob na ČSFD: 423. místo

Úžasňákovi vtrhli do kin ještě předtím, než studio Marvel odstartovalo se svým Iron Manem dlouhou éru obrovsky úspěšných superhrdinských filmů. Ačkoliv se už v roce 2004 stihl zapsat do srdcí fanoušků Spider-Man režiséra Sama Raimiho z roku 2002 a v rok uvedení Úžasňákových mířil už do kin druhý díl pavoučího oblíbence, bylo natočit animovaný rodinný superhrdinský akční snímek velmi odvážné a ambiciózní rozhodnutí. Pro Pixar ale toto boření žánrů nepředstavovalo zdaleka jedinou výzvu. Jednalo se totiž o jeho první film, kde v hlavní roli vystupují lidé. Studio proto muselo ještě více zdokonalit animaci. A výsledek stál za to. Úžasňákovi mají diváci v oblibě dodnes.

Podívejte se na trailer k filmu Úžasňákovi:

Zdroj: Youtube

Plakát k filmu Úžasňákovi.Zdroj: Walt Disney Pictures

Blíží se čas, kdy nejeden rodič začne řešit, co s dítětem v době dvou měsíčních letních prázdnin:

Rozvíjet jejich pohybové schopnosti během prázdnin je důležité.
Jak zabavit děti během letních prázdnin a jak vše skloubit s prací?

7. Toy Story 2: Příběh hraček (1999)
Hodnocení na ČSFD: 85 %
Postavení v žebříčku nejlepších filmů všech dob na ČSFD: 290. místo

Po úspěchu prvního dílu Příběhu hraček muselo přijít pokračování. Kovboj Woody tentokrát zjistí, co bylo předlohou pro něj jako hračku. Zlepšila se animace, přibylo popkulturních narážek a především je pokračování o něco dospělejší než první díl. Pixar zde navíc předvede to, čím uchvátil diváky ještě v řadě svých následujících filmů – nechat publikum sžít se s postavou a zničehonic ho dojmout pouze během několika minut. Řeč je o montáži, která ukazuje smutnou minulost kovbojky Jessie. Pokud je tato sekvence pro někoho málo dostačující důkaz „pixarovské“ zručnosti, co se týče práce s emocemi a budování charakterů postav, může si pustit například úvod jiného filmu tohoto studia – Vzhůru do oblak.

Podívejte se na trailer k filmu Toy Story 2: Příběh hraček:

Zdroj: Youtube

Plakát k filmu Toy Story 2: Příběh hraček.Zdroj: Walt Disney Pictures

6. Příšerky s.r.o. (2001)
Hodnocení na ČSFD: 85 %
Postavení v žebříčku nejlepších filmů všech dob na ČSFD: 231. místo

Všem, kteří měli jako děti pocit, že se u nich v šatníku schovává příšera, dalo studio Pixar v roce 2001 odpověď na otázky, o co jí jde a proč odtamtud vylézá každou noc. Jejím cílem je získat z dítěte co nejvíce jekotu, který poté příšerky ve svém světě používají k výrobě elektrické energie. Jenže strašáci to nemají zas tolik jednoduché. Žijí totiž v přesvědčení, že děti jsou jedovaté a nesmějí se jich nebo jejich věcí za žádnou cenu dotknout. Ačkoliv může takové líčení děje znít až hororově, Příšerky s.r.o. jsou v první řadě gagy narvanou komedií, plnou zvláštních a roztomilých strašáků, kteří cení své zuby jen, když musí.

Podívejte se na trailer k filmu Příšerky s.r.o.:

Zdroj: Youtube

Plakát k filmu Příšerky s.r.o.Zdroj: Walt Disney Pictures

Jaké aspekty jsou při výběru autosedačky nejdůležitější a na co bychom neměli zapomínat i v zimních měsících?

V Babyle se na kočárky a autosedačky specializují.
Bezpečí i pohodlí. Autosedačky rostou s dítětem

5. VALL-I (2008)
Hodnocení na ČSFD: 85 %
Postavení v žebříčku nejlepších filmů všech dob na ČSFD: 230. místo

Pixar už vyzkoušel akční žánr, tak proč se rovnou nepustit do dystopické science fiction? Robůtek VALL-I ale diváky neuvrhne do deprese, ani z něj nebudou mít respekt jako z nějaké vraždící mašiny. Jde o citlivého a zranitelného hlavního hrdinu, který téměř nemluví a žije sám na zdevastované planetě Zemi. První část filmu je tedy odvyprávěná především vizuálně, a zvládá to natolik dobře, že i divák zvyklý na zběsilé dialogy neztratí pozornost. Iniciační incident nastává v okamžiku, kdy na planetě přistane robotka Eva a VALL-I se do ní zamiluje. Nechybí zde tedy láska a poselství o ekologii, ale ani kritika konzumního životního stylu a především humor, bez něhož by se snad žádný „pixarovský“ snímek neobešel.

Podívejte se na trailer k filmu VALL-I:

Zdroj: Youtube

Plakát k filmu VALL-I.Zdroj: Walt Disney Pictures

4. Toy Story: Příběh hraček (1995)
Hodnocení na ČSFD: 86 %
Postavení v žebříčku nejlepších filmů všech dob na ČSFD: 190. místo

Téměř po dvaceti letech od uvedení prvního Příběhu hraček je znát, jak velký pokrok udělala počítačová animace. Snímek ale ve své době představoval technologický zázrak, vždyť šlo o první celovečerní počítačově animovaný film. A minimálně po příběhové stránce se divákům zavděčí i dnes. Dlouhou a složitou cestu k vytvoření Toy Story a to, jak při ní Pixar hledal styl a poetiku svých celovečerních filmů, podrobně vyobrazuje dokument Příběh Pixaru.

Podívejte se na trailer k filmu Toy Story: Příběh hraček:

Zdroj: Youtube

Plakát k filmu Toy Story: Příběh hraček.Zdroj: Walt Disney Pictures

Plyšové hračky jsou ozdobou dětských pokojíčků už několik generací a alespoň jednoho oblíbeného plyšáka má snad každé dítě. Kde se vzaly tyto ikonické hračky a proč jsou tolik oblíbené?

Plyšové hračky nesmí chybět v žádném dětském pokojíčku
Plyšové hračky jako věrní společníci. Děti je milují už více než sto let

3. Ratatouille (2007)
Hodnocení na ČSFD: 86 %
Postavení v žebříčku nejlepších filmů všech dob na ČSFD: 168. místo

Své sny si lze splnit, i když jste krysa, která se chce stát uznávaným šéfkuchařem. Nutné je pouze domluvit se s uklízečem v luxusní pařížské restauraci, vlézt mu pod čepici, ovládat jeho pohyby prostřednictvím tahání vlasů na hlavě a můžete začít budovat kariéru. Dobrá, tak jednoduché to hlavní zvířecí hrdina snímku Ratatouille nemá. Musí překonat spoustu překážek, například protesty své rodiny nebo se zavděčit nejobávanějšímu kritikovi restaurací. Při sledování Ratatouille řada diváků velmi snadno dostane chuť k jídlu a po jeho konci především chuť vidět film znovu.

Podívejte se na trailer k filmu Ratatouille:

Zdroj: Youtube

Plakát k filmu Ratatouille.Zdroj: Walt Disney Pictures

2. Hledá se Nemo (2003)
Hodnocení na ČSFD: 86 %
Postavení v žebříčku nejlepších filmů všech dob na ČSFD: 149. místo

Hledá se Nemo představuje jeden z vrcholů tvorby studia Pixar, a to nejen vzhledem k precizní animaci. Diváky si získá zejména silně emocionálním příběhem malé rybky Marlina, která hledá svého ztraceného, tělesně postiženého syna. Starostlivého otce čeká napínavá a dobrodružná cesta přes celý oceán, ale také na souš, a to v doprovodu zapomnětlivé ryby Dory.

Podívejte se na trailer k filmu Hledá se Nemo:

Zdroj: Youtube

Plakát k filmu Hledá se Nemo.Zdroj: Walt Disney Pictures

Dnešní mládež usiluje o soběstačnost a nezávislost. Proto je podstatné, aby uměla správně nakládat s financemi a nezadlužila se hned na začátku svého dospělého života:

Mít znalosti o financích je pro mládež obzvlášť důležité.
Finanční návyky již od útlého dětství jsou klíčové

1. Coco (2017)
Hodnocení na ČSFD: 87 %
Postavení v žebříčku nejlepších filmů všech dob na ČSFD: 91. místo

S Coco se Pixar pustil do odvážného tématu pro rodinný animovaný film. Natočil snímek o smrti a o tom, jak lidé vzpomínají a zapomínají na své blízké. Tvůrci děj zasadili do Mexika, nechávají diváky nahlédnout do Říše mrtvých a hlavními hrdiny jsou zde lidé a kostlivci. Nejedná se ale o nic hororového. Coco je milý příběh o chlapci, který chce naplnit své hudební ambice, ačkoliv v jeho rodině platí přísný zákaz hudby, a přitom odhalí tajemství historie svých předků.

Podívejte se na trailer k filmu Coco:

Zdroj: Youtube

Plakát k filmu Coco.Zdroj: Walt Disney Pictures

Projekt Miminka a maminky.Zdroj: Deník/Jan Lakomý