Předchozí
1 z 12
Další

Selena Gomezová

Herečka a zpěvačka Selena Gomez na filmovém festivalu v Cannes.Herečka a zpěvačka Selena Gomezová na filmovém festivalu v Cannes.Zdroj: ČTK

Zpěvačka a herečka Selena Gomezová předvedla v Cannes zatím několik outfitů, které z ní udělaly hotovou dámu. Zatím největší poklony od módních kritiků si vysloužila svými rudými midi šaty s výraznou aplikací kolem ramen, a černobílou večerní róbou značky Saint Laurent, kterou vynesla na červeném koberci. „Gomezová svůj vzhled doplnila náhrdelníkem Diamond Swan od značky Bulgari, různými prsteny, podpatky Santoni a červeným lakem na nehty. Vlasy měla upravené do culíku,“ nastínil magazín People.

Heidi Klumová

Modelka Heidi Klumová na galavečeru amfAR, nadace pro výzkum AIDS, který byl součástí filmového festivalu v Cannes.Modelka Heidi Klumová na galavečeru amfAR, nadace pro výzkum AIDS, který byl součástí filmového festivalu v Cannes.Zdroj: ČTK/DGP/imageSPACE

Modelka Heidi Klumová přesně ví, čím na červeném koberci zaujmout, byť její modely dělí módní kritiky vždy na dva tábory. Už v úvodu festivalu německá hvězda překvapila poměrně jednoduchou róbou vínové barvy, která odhalovala její dekolt a nohy. Velkou pozornost si vysloužila i na galavečeru nadace zabývající se bojem s AIDS amfAR. Objevila se v objemném volánovém modelu v barvě roku 2024 - jemně meruňkové.

Hunter Schaferová

Šaty neobvyklé modré barvy značky Armani Privé zvolila pro své vystoupení na červeném koberci festivalu v Cannes herečka Hunter Schaferová. „Byla ztělesněním elegance, šaty zkombinovala se safírovým a diamantovým náhrdelníkem a kovovými podpatkovými boty se špičatou špičkou,“ uvádí list The Independent, který herečku zařadil na seznam nejlépe oblečených dam letošního festivalu.

Meryl Streepová

Zdroj: Youtube

Herečka Meryl Streepová je vyznavačka čistých linii a jednoduché elegance, a podle toho zvolila také krémově bílé šaty, které oblékla na červený koberec ve večer, kdy si v Cannes převzala ocenění. Mnohem kreativněji už se vyřádila na denní tiskové konferenci - na tu dorazila v pánském stylu - zvolila bílý oblek, slušivou pruhovanou košili a klobouk.

Herečka Meryl Streepová na filmovém festivalu v Cannes.Herečka Meryl Streepová na filmovém festivalu v Cannes.Zdroj: ČTK

Rawdah Mohamedová

Jméno aktivistky Rawdah Mohamedové sice není celosvětově známo, v Cannes k sobě ale tato žena přilákala velkou pozornost díky dvěma originálním modelům. Jedním z nich byly bledě modré skulpturální šaty značky Cheney Chan, druhým odvážný červený model s kloboukem.

„Mohamedová v sobě probudila svoji vnitřní diorovskou dámu tak, aby v červeném kabátě a odpovídající balonové sukni od Cecilie Bratsberg Melliové ladila s červeným kobercem. Influencerka přidala na dramatičnosti jinak klasickému ansámblu a do očí si stáhla diskový klobouk od Mony Strand Hats se širokou krempou,“ zmiňuje list The Independent.

Elsa Hosková

Modelka Elsa Hosk na galavečeru amfAR, nadace pro výzkum AIDS, který byl součástí filmového festivalu v Cannes.Modelka Elsa Hosková na galavečeru amfAR, nadace pro výzkum AIDS, který byl součástí filmového festivalu v Cannes.Zdroj: ČTK

Jednou z hlavních hvězd galavečera amfAR, který je nedílnou součástí festivalu v Cannes, se stala modelka a bývalý andílek značky Victoria's Secret Elsa Hosk. Ta zvolila zajímavou bílou róbu zdobenou černými peříčky a černými operními rukavicemi.

Demi Mooreová a Cher

Herečka Demi Mooreová (vpravo) a zpěvačka Cher na galavečeru amfAR, nadace pro výzkum AIDS, který byl součástí filmového festivalu v Cannes.Herečka Demi Mooreová (vpravo) a zpěvačka Cher na galavečeru amfAR, nadace pro výzkum AIDS, který byl součástí filmového festivalu v Cannes.Zdroj: ČTK/Marco Piovanotto/ABACAPRESS.COM

Jako bílá a černá labuť spolu na červeném koberci galavečera amfAR působily zpěvačka Cher a herečka Demi Mooreová. Cher zvolila černý outfit s kožichem, zatímco Mooreová okouzlila ve smetanových šatech s hlubokým výstřihem doplněných diamantovými šperky.

Demi Mooreová

Galavečer amfAR nebyl jediným místem, na kterém v Cannes okouzlila volbou svých šatů herečka Demi Mooreová. Přítomným vzala dech také v šatech módního domu Schiaparelli v barvě ivory s originálním výstřihem.

Winnie Harlowová

Modelka Winnie Harlowová na galavečeru amfAR, nadace pro výzkum AIDS, který byl součástí filmového festivalu v Cannes.Modelka Winnie Harlowová na galavečeru amfAR, nadace pro výzkum AIDS, který byl součástí filmového festivalu v Cannes.Zdroj: ČTK

Modelka Winnie Harlowová pro galavečer amfAR sáhla po róbě v pastelových odstínech s velkým rozparkem. Rovněž zazářila na červeném koberci filmového festivalu v odvážném modelu od Tamary Ralphové, když s sebou přinesla závan amerického divokého západu. „Její komplet pomrkával na současný kovbojský trend, ale západní estetice dodala Harlowová rafinovaný šmrnc, který se hodil k prostředí Francouzské riviéry,“ napsal o modelu magazín Harper´s Bazaar.

Anya Taylor-Joy

Mladá herečka Anya Taylor-Joy je považována za módní ikonu a jako taková v Cannes nezklamala. Velkou pozornost k sobě přitáhla volbou modelu pro denní tiskovou konferenci - kdy kostým doplnila originální čepicí ze stejného materiálu a s třpytivými třásněmi.

Herečka Anya Taylor-Joy na filmovém festivalu v Cannes.Herečka Anya Taylor-Joy na filmovém festivalu v Cannes.Zdroj: ČTK

Zato na červeném koberci pak odložila extravaganci stranou - s jednoduchou róbou značky Dior v tělových odstínech doslova souzněla.

Cate Blanchettová

Herečka Demi Mooreová (vpravo) a zpěvačka Cher na galavečeru amfAR, nadace pro výzkum AIDS, který byl součástí filmového festivalu v Cannes.Cate Blanchettová na filmovém festivalu v Cannes.Zdroj: ČTK/DGP/Imagespace/Alamy Live News

Herečka Cate Blanchettová je nepsanou královnou všech červených koberců. Velké ovace od módních kritiků si vysloužila přiléhavými dvoubarevnými šaty s velkým rozparkem. Tato róba ale zároveň vzbudila spekulace o politickém prohlášení. „Zpočátku její přiléhavé šaty Jean Paul Gaultier – navržené francouzským návrhářem narozeným v Kolumbii Haiderem Ackermannem – vypadaly jako jednoduché černé šaty. Když se ale Blanchettová pohnula, kamery zachytily zadní část šatů, která vypadala jako bílá. Když zvedla lem, zachytily i zelenou vnitřní podšívku róby. Proti červenému koberci se Blanchettová jevila jako chodící pocta palestinské vlajce,“ napsal list The Guardian.

Zdroj: Youtube

Bella Hadidová

Nejprestižnější módní magazíny jako Elle či Harper's Bazaar zařadily na přední příčky svých seznamů nejlépe oblečených žen v Cannes modelku Bellu Hadidovou. Ta okouzlila hned ve dvou modelech, větší díl pozornosti ale urvaly její poloprůsvitné šaty z podzimní kolekce značky Saint Laurent.