Kabelkový veletrh, který má už třináct let pevné místo na seznamu společenských a charitativních akcí ve Zlíně, si letos vybral termín pondělí 27. května odpoledne ve foyer Městského divadla ve Zlíně.

Stovky zájemkyň, které sem zavítaly, společně s dražitelkami deseti unikátních kousků v internetové aukci utratily pro dobrou věc přesně 88 302 korun.

„Máme obrovskou radost a potřebu poděkovat všem, kdo přišli, nakoupili a podpořili nás," řekla Deníku krátce po skončení pondělního veletrhu Tereza Drábková ze zlínské pobočky Naděje.

Peníze vylepší terapeutické dílny

Peníze, které zákaznice a dražitelky utratily za kabelky, zlínské Naději umožní vylepšit a zkrášlit prostředí pro klienty s hendikepem.

Čtvrtý rok s canisterapií.
Čtvrtý rok s canisterapií ve zlínské Naději: Psí slečny rozdávají radost

„Výtěžek z letošní akce poputuje do Sociálně-terapeutických dílen, kde klienti s mentálním hendikepem získávají a rozvíjejí své pracovní návyky, komunikaci a motorické dovednosti. Prohlubují také péči o sebe a nacvičují si tím orientaci a větší míru samostatnosti v životě. A vytvářejí moc pěkné rukodělné výrobky," upřesnila zlínská Naděje na svých webových stránkách s tím, že v minulých letech zisk z veletrhu například pomohl vybudovat terapeutický koutek včetně vyvýšených záhonů s bylinkami a květinami v místním Domě pokojného stáří.


Nahrává se anketa ...

Posouvání věcí nese spoustu užitku potřebným

Poděkování zlínské Naděje, která veletrh pořádá s podporou Městského divadla Zlín a redakce Deníku, patří i ženám, které svoje kabelky do veletržní nabídky darovaly.

Charitativní Kabelkový veletrh ve Zlíně pořádá zlínská pobočka Naděje s podporou Městského divadla Zlín a redakce Deníku.

Právě na principu efektivního „posouvání" věcí akce funguje: někdo svoji přebytečnou kabelku, tašku nebo batůžek věnuje, někdo jiný za ni utratí pár korun, udělá radost sobě nebo někomu blízkému a ve výsledku nesmírně pomůže potřebným.

„Za třináct let trvání kabelkového veletrhu jsme získali 911 tisíc korun," řekla Deníku oblastní ředitelka Naděje ve Zlíně Renata Gabrhelíková s tím, že zlínská pobočka Naděje každou korunu použila a použije na kvalitnější vybavení a možnosti pro svoje klienty.

Neprodané kousky pomůžou jinde

Několik kabelek, které v pondělí nenašly svého kupce, poslouží svému účelu na dalších charitativních kabelkových veltrzích v regionu: například v Otrokovicích a v Uherském Hradišti.