Předchozí
1 z 10
Další

Nicole Kidmanová v róbě Armani Privé

Nicole KidmanNicole KidmanováZdroj: ČTK/AP/Jordan Strauss, AK PM

Australská herečka Nicole Kidmanová už celá léta patří k nejlépe oblékaným hollywoodským hvězdám a své pověsti dostála i na letošních Oscarech v modelu Armani Privé. Magazín Vogue označil její model za střihově geniální, ovšem tím hlavním, co dostalo módní kritiky do kolen, byla barva jejích šatů, na hranici modré a stříbrošedé. „Kidmanová řekla, že návrhář Armani vytvořil odstín speciálně pro ni poté, co mu sdělila, že si chce na ceremoniál obléct něco modrého," píše americký Harper´s Bazaar. Podle magazínu Cosmopolitan Kidmanová svým modelem ostatním hvězdám ukázala, jak se má chodit na červený koberec.

Jessica Chastainová v modelu Gucci

Vítězka Oscara v ženské kategorii Jessica ChastainVítězka Oscara v ženské kategorii Jessica ChastainZdroj: ČTK/AP/Jordan Strauss, AK PM

Vítězka Oscara v ženské kategorii Jessica Chastainová zazářila v róbě Gucci. Kromě zlaté sošky si odnesla také moře pochval od módních kritiků. „Volán je perfektní a živůtek jí sedl snově," napsal o modelu americký Harper´s Bazaar. Módní kritici do nebe vynesli také barevnost modelu, která se nedržela při zemi. „Herečky nominované na ocenění se často drží o oscarové noci konzervativního nebo umírněného stylu, takže milujeme, že tato dáma řekla této tradici ne," píše magazín Cosmopolitan, podle kterého byla Chastainová vůbec nejlépe oblečenou ženou večera. Oceněná herečka rovněž svým modelem ukázala, že není třeba se bát ve večerním odívání návratu volánů na scénu.

Lupita Nyong´o v modelu Prada

Lupita Nyong'oLupita Nyong'oZdroj: ČTK/AP/Evan Agostini, LB TV PR AH BR DC

Herečka Lupita Nyong'o dlouhodobě spolupracuje se značkou Prada a její výrazný model si vysloužil potlesk. „Zatímco všichni ostatní si letos dali velké klasické róby, Nyong´o byla cool a zafungovalo to," shrnul americký Harper´s Bazaar. Lupita Nyong'o se zařadila mezi dámy, které ukázaly, že se na scénu vrací flitry a metalické odlesky. Módní kritici rovněž pochválili její účes.

Zendaya v modelu Valentino Haute Couture

ZendayaZendayaZdroj: ČTK/ZUMA/Kay Blake

Mezi nejikoničtější módní momenty v historii oscarového galavečera nesporně patří chvíle, kdy herečka Sharon Stone na oceňování v 90. letech vynesla pánskou bílou košili zastrčenou do stříbrné dlouhé sukně. Variace na tuto její legendární kreaci se na červených kobercích objevují často, málokdo se ale dokáže alespoň trochu stylovostí vyrovnat originálu. Bezvadně se to podle magazínu People i módních kritiků povedlo mladičké herečce a zpěvačce na Oscarech 2022. Zendaya v modelu Valentino Haute Couture rozhodně Stoneovou téměř trumfla. V kombinaci kratičké bílé košile a stříbrné sukně se zařadila mezi nejlépe oblečené dámy večera. Módní kritici ocenili její odvahu vynést košili v délce crop topu.

Jada Pinkett-Smithová v modelu Jean Paul Gaultier

Jada Pinkett-SmithJada Pinkett-SmithZdroj: ČTK/ZUMA/Kevin Sullivan

Byť bylo jméno herečky Jady Pinkettové-Smithové o oscarovém večeru skloňováno zejména v souvislosti s incidentem, který se odehrál mezi jejím manželem, hercem Willem Smithem a moderátorem večera Chrisem Rockem - Smith vlepil Rockovi facku za nejapný vtip narážející na alopecii Pinkettové-Smithové - přece se do historie oscarových večerů herečka zapsala i něčím jiným. Konkrétně svou volbou večerní róby. Jada Pinkettová-Smithová vynesla model z nové kolekce Jeana Paula Gaultiera. Její róbu prestižní módní magazíny zařadily mezi to nejlepší, co bylo o oscarovém večeru k vidění. Podle amerického Harper´s Bazaaru by si tuto róbu mohla dovolit málokterá žena, Pinkettová-Smithová ji ale "zkrotila" ve svůj prospěch a nad záplavou volánů vypadala téměř královsky.

Sestry Williamsovy v modelech Elie Saab a Gucci

Venus a Serena WilliamsovyVenus a Serena WilliamsovyZdroj: ČTK/AP/Jae C. Hong, AK PM

Venus a Serena Williamsovy se na oscarovém červeném koberci objevily v modelech Elie Saab a Gucci. Film o příběhu otce amerických tenisových legend patřil mezi oceněné snímky. Módní kritici zase ocenily róby obou sester. Serena Williamsová zaujala kombinací nežnosti materiálu i růžové barvy s tvrdšími černými prvky, jako botami a rukavičkami. Její sestra Venus Williamsová zase vsadila na barevnou i střihovou jednoduchost.

Kristen Stewartová v modelu Chanel

Dylan Meyer a Kristen StewartDylan Meyer a Kristen StewartZdroj: ČTK/ZUMA/AMPAS

Herečka Kristen Stewartová vyrazila na Oscary v doprovodu své partnerky Dylan Meyerové v mimořádně odvážném modelu. Zariskovala a místo róby oblékla krátké šortky značky Chanel. Risk se jí ale vyplatil a sklidila chválu. Podle amerického Harper´s Bazaaru zazářila zejména díky tomu, že v modelu vypadala zjevně šťastně a cítila se dobře. To potvrdila i stylistka Stewartové. „Obléká si hodně rób. Ale dnešek byl příležitostí, aby si dala, co chce," uvedla stylistka Tara Swennenová. Magazín Vogue herečku dokonce označil v jejím rebelském looku za nejlépe oblečenou ženu večera.

Penelope Cruzová v modelu Chanel

Penelope CruzPenelope CruzZdroj: ČTK/ZUMA/Kay Blake

Herečka Penelope Cruzová zůstala i pro letošní oscarový večer věrná své oblíbené značce Chanel. Jejímu modelu se sice na první dobrou nedalo nic vytknout, seděl jí výborně, přesto se tentokrát na první příčky seznamů nejlépe oblečených dam večera nedostala. A důvod? Podle módních kritiků působila až příliš usedle a nevýrazně.

Billie Eilish v modelu Gucci

Billie EilishBillie EilishZdroj: ČTK/AP/John Locher, AK PM, akaufman|HeaderEdit|Filed|3/28/2022 2:49:55 AM

Mladá zpěvačka Billie Eilishová, která si odnesla Oscara za titulní píseň k nejnovější bondovce, svými outfity tradičně milovníky módy rozděluje. Buď ji kritici i milovníci módy zbožňují a chválí do nebes, nebo její stylingy nešetří a obvykle je zkritizují tak, že na nich nezůstane nit suchá. Rozporuplná byla i její oscarová róba Gucci, za kterou ale sklidila více kritiky, než pochval. V neforemní róbě plné volánů se téměř utopila. Jak ale poznamenává magazín Cosmopolitan, bod si mladinká zpěvačka připsala za to, že zůstala věrna svému stylu, a tedy oblékání se bez ohledu na to, co si o ní kdo bude myslet nebo říkat.

Tracee Ellis Rossová v modelu Carolina Herrera

Tracee Ellis RossTracee Ellis RossZdroj: ČTK/ZUMA/Kay Blake

Stejně jako zpěvačka Eilishová, i herečka Tracee Ellis Rossová v modelu Carolina Herrera vzbudila rozporuplné reakce. Pochvalu dostala za barvu zvolených šatů i jejich sukni, co se ovšem nepovedlo, byl výstřih róby, který téměř nedokázal zakrýt poprsí. Zatímco list Harper´s Bazaar zařadil Rossovou mezi nejlépe oblečené ženy večera, přičemž módní kritici z tohoto magazínu pochválili, že „vypadá klasicky, ale je namíle vzdálená nudnosti“, komentátoři magazínu Cosmopolitan přirovnali tvar výstřihu, který sotva zakrýval, co měl, k ouškám Mickey Mouse. „Milujeme tě, ale myší ouška zde nepracují v tvůj prospěch,“ napsal magazín.