Používání platební karty je dnes běžné i mezi seniory, protože je po všech stránkách jednodušší a hlavně bezpečnější než placení hotovostí.

Jen pro zajímavost: kartu už běžně používají dvě třetiny seniorů – klientů ČSOB. Co se týká bezpečnosti, mají platební karty hned několik výhod. Pokud vám někdo vezme hotovost, pravděpodobně už své peníze nikdy neuvidíte. V případě odcizení nebo ztráty platební karty to ale není žádná tragédie.

Během několika minut ji pouhým telefonátem do banky zablokujete a pokud používáte banku v mobilu, tak blokaci provedete okamžitě. Následně pouze požádáte o vydání nové karty, se kterou můžete opět bezpečně vybírat a platit. Navíc ke kartě máte PIN (čtyřmístný jedinečný kód).

Je důležité svůj PIN ke kartě střežit jako oko v hlavě a rozhodně si ho nepsat na papírek a schovávat hned vedle karty! Doporučuji přidat se k víc než půl milionu seniorů a založit si účet u ČSOB Poštovní spořitelny.

Kdyžto stihnete do konce října a necháte si na něj posílat důchod, dostanete 1 000 korun jako odměnu. Detaily najdete na www.csob.cz/duchod1000.

Za placení kartou můžete navíc sbírat body do věrnostního programu ČSOB Svět odměn a ty potom proměnit například na slevové poukázky do lékárny, knihkupectví nebo třeba obchodu s obuví. Pro klienty jsou také připraveny desítky neustále aktualizovaných slev v nejrůznějších obchodech.