Pozornost věnujte i větrání. Když je venku chladno, stačí krátké, ale intenzivní větrání, třeba i průvanem. Pokud byste větrali jen na ventilačku, ale delší dobu, zdi by se postupně ochladily a museli byste celou místnost vytápět znova.

Úspory na vytápění přinese i udržení relativní vlhkosti vzduchu, která by se měla pohybovat kolem 40 procent. Při nízké vlhkosti vzduchu totiž máme pocit, že si musíme více přitopit. Nenechte si také teplo utéct. Okna a dveře opatřete těsněním, přidejte závěsy, žaluzie nebo rolety. Radiátory pravidelně odvzdušňujte a rozhodně je ničím nezakrývejte: nestavte před ně nábytek, ani na nich nesušte prádlo.

Také při každém opuštění bytu vypínáte topení? Při odchodu z domova stačí topení pouze snížit, ale úplně nevypínat. Jestliže necháte byt vychladnout, o to více energie spotřebujete, abyste jej opět vytopili na komfortní teplotu. Zdrojem úspor může být i změna dodavatele energií. Můžete najít výhodnějšího dodavatele, se kterým lze za energie významně ušetřit. Libor Holub z Bohemia Energy zároveň doporučuje: „Nedívejte se však jenom na cenu, ale prověřte si i to, zda se jedná o spolehlivou a stabilní firmu s dobrým zákaznickým servisem.“