Jen nízké procento lidí má sebeovládání na takové úrovni, že se nikdy necítili přejedeni.

Zdravou váhu má menšina lidí

Zdroj: DeníkČeský statistický úřad (ČSÚ) přinesl na konci letošní zimy údaje, podle nichž mělo vloni v ČR obezitu 18 procent žen a 21 procent mužů. Zdravou váhu mají prý jen tři z deseti dospělých mužů a 43 procent žen. Mírnou nadváhu má 49 procent Čechů a 36 procent Češek. Třetina mužů a 38 procent žen ve volném čase nesportuje a jinak se nehýbe buď vůbec, nebo jen zřídka, zjistili statistici.

Lékaři a odborníci dlouhodobě poukazují na to, že se s nadváhou a obezitou pojí zdravotní potíže. Obezita podle nich zvyšuje riziko hypertenze, tedy vysokého krevního tlaku, a onemocnění srdce a cév patří celosvětově k nejčastějším příčinám úmrtí.

Jídlo navodí příjemné pocity

Státní zdravotní ústav (SZÚ) upozornil mimo jiné na to, že ačkoli si mnozí nadváhu a obezitu spojují hlavně s nadměrným příjmem cukru, úzce s ní souvisí i příliš mnoho soli ve stravě. Podle vedoucí Centra podpory veřejného zdraví SZÚ Marie Nejedlé většinu soli Češi přijímají z hotových potravin nebo polotovarů, a to i ze sladkých.

Situace je podle zdravotního ústavu mírně lepší u žen, v průměru snědí denně deset gramů soli.

Obezitolog Martin HaluzíkObezitolog Martin HaluzíkZdroj: se svolením Martina Haluzíka„Tendence k přejídání a nadváze je do značné míry dědičná, někdo k ní má tedy tedy sklony větší a někdo menší. Nejčastějším spouštěčem přejídání je pak stres a nedostatek spánku. Jídlo, které nám chutná, dokáže dočasně navodit příjemné pocity a stres potlačit. Proto se k němu v okamžiku stresu máme tendenci vracet,“ vysvětluje naše nejčastější pohnutky přednosta Centra diabetologie, vedoucí Laboratoře translační a experimentální diabetologie a obezitologie IKEM Martin Haluzík.

Ten také spojuje naše chování s odkazem na vrozené instinkty.

„Náš organismus je z hlediska historie dobře schopen adaptace na nedostatek potravy, kterým naši předkové vlastně většinu historie lidstva často trpěli, ale nemá žádné přirozené obranné mechanismy proti přejídání. To je vlastně problém až několika posledních desítek let,“ upozorňuje Martin Haluzík.

Když hoří, zabíjí. Klasická cigareta začíná ustupovat alternativám, při jejichž užívání není tabák spalován. Ilustrační snímek
Uživatelé nikotinu přestávají lpět na kouři. Pochopili, že ten může zabíjet

A jakou roli má v přejídání fakt, že momentálně žijeme zřejmě v největším blahobytu, jaký kdy lidstvo zažilo?

„Obecně je samozřejmě dalším negativním faktorem také snadná dostupnost potravy s vysokým obsahem energie, hlavně ve fast foodech, kterou si navíc dnes může každý nechat přivézt domů. U velké části populace hraje svou roli také fakt, že si plně neuvědomuje nebezpečí související s přejídáním, nadváhou a jejich komplikacemi,“ říká přednosta z IKEM.

Nejhoršími obdobími jsou pro dnešního člověka Vánoce a dovolená. Zimní svátek se v průběhu posledních desítek let změnil v oslavu hojnosti peněz i potravy, přejídání je během něj častým jevem. O dovolené pak máme čas na gurmánské a kulinářské zážitky. Důležitý je výdej energie, na který bychom si o dovolené měli udělat čas stejně, jako si jej uděláme na grilování a táborové ohně.